czwartek, października 28, 2021

SPEELING BEE

altDnia 31.03.2015r. w  sali nr 8 odbył się konkurs literowania w języku angielskim dla klas 3 pod tytułem „SPELLING BEE”. Opiekę nad nim sprawowały panie: Anna Gawroniak i Martyna Antoniewicz .

Celem konkursu było rozwinięcie umiejętności poprawnego literowania w języku angielskim,  doskonalenie znajomości ortografii oraz motywacja uczniów do nauki ortografii.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach:
•     Etap I
Uczeń losował karteczkę, na której zapisany był wyraz w j. angielskim. Uczestnik miał za zadanie poprawnie przeliterować wylosowane przez siebie słowo. Jeden błąd wykluczał z dalszego uczestnictwa.
•    Etap II
W kolejnym etapie uczniowie zapisywali na specjalnym arkuszu listę wyrazów podanych przez nauczyciela. Nauczyciel dokładnie literował każdy wyraz zgodnie z angielskim alfabetem.

Dzieci zaprezentowały wysoki poziom przygotowania i bardzo dobrze opanowały materiał z klas I-III. Trudno było wyłonić ostateczną trójkę. Zwracano uwagę na płynność i szybkość literowanych słów. Dlatego też zwycięzcy zostali wyłonieni dopiero w Etapie  III, w którym każdy z nich musiał przeliterować ten sam wyraz.  W konkursie wzięło udział 21 uczniów.

Zwycięzcy to kolejno:
I miejsce: Jędrzej Janiszewski kl. 3a
 II miejsce:  Maksymilian Bartz kl. 3c
III miejsce: Wojciech Sieradzki kl. 3b
Pierwsze 3 osoby przechodzą do etapu Powiatowego Konkursu Językowego „Spell it!- Literowanie Słów w Języku Angielskim”, który organizowany będzie dnia 14.04.2015 roku przez Szkołę Podstawową Nr 4 w Śremie.

Zwycięzcom  serdecznie gratulujemy!