niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Orszak Trzech Króli

alt6 stycznia 2015 roku ulicami naszego miasta przeszedł Orszak Trzech Króli. Wędrówkę ropoczął przy Katolickim Centrum Kultury i zmierzał do kościoła NSJ na Jezioranach. 

Swoją  obecność na uroczystości  zaznaczyli także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 działający w Kółku Misyjnym „Samarytanin” pod opieką katechety Jarosława Kociuckiego. Dzieci przygotowały krótkie przedstawienie ukazujące wizytę Trzech Króli i świętego Józefa w gospodzie.  Zadanie uczniów polegało na zatrzymaniu Orszaku i próbie zwrócenia uwagi na to, co oferowała karczma. Nasi „aktorzy” zadbali, aby nikomu niczego nie zabrakło, częstowali przechodniów przygotowanymi potrawami, zachęcali do wspólnej zabawy przy wesołej muzyce.

Gospodyni „kusiła” goloneczką i kiełbaską, diabeł czarą miodu:
„Miodu czarkę wypić muszę.
A ja twoją wezmę duszę!”


Trzej Królowie wraz ze swym Orszakiem nie ulegli tak łatwo pokusie i powędrowali dalej do Betlejem, by oddać pokłon narodzonemu Jezusowi.

 

alt

 

alt

Login Form