poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

ZABAWA ANDRZEJKOWA

altTradycja nakazuje, aby wigilię świętego Andrzeja spędzić na hucznej zabawie, podczas której odbywają się wróżby mające ukazać naszą przyszłość.

 

Andrzejki mogą być doskonałą okazją do wspólnych spotkań a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Dzieci często zastanawiają się, co ich w życiu spotka, planują i marzą. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły dzień tajemniczych wróżb oraz czarów połączonych z tańcem i słodkim poczęstunkiem.
Uczniowie klas I-III mieli do tego doskonałą okazję, ponieważ pod koniec listopada wzięli udział w zabawie andrzejkowej przygotowanej przez wychowawców oraz Klub Relax działający przy Spółdzielni  Mieszkaniowej w Śremie. Wszyscy bawili się doskonale i oczywiście największym zainteresowaniem cieszyły się konkursy taneczne. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy mogli poznać imię swojego przyszłego małżonka, chłopaka, sympatii. Aby przekonać się, czy będą mieli powodzenie w miłości, dzieci ustawiały buty, kierując je w stronę drzwi i obserwując, który jako pierwszy przekroczy próg. Teraz tylko musimy poczekać, aż wszystkie dobre wróżby się spełnią…

alt

alt

alt

Login Form