czwartek, października 28, 2021

Wiersze znane i lubiane

altPod hasłem „Wiersze znane i lubiane” przebiegał konkurs recytatorski, który odbył się we wtorek 18 listopada 2014 roku w SP nr 6. Wzięło w nim udział 15 uczniów, po trzech reprezentantów z każdej klasy trzeciej.

Dzieci przygotowały bardzo atrakcyjny repertuar. Wiersze wzbudzały zainteresowanie, były pięknie recytowane, wszyscy uczestnicy konkursu bezbłędnie opanowali swoje utwory a wielu z nich zadbało także o ciekawe rekwizyty. Wszystko to sprawiło, że widownia z uwagą śledziła występy i nagradzała recytatorów gromkimi brawami.
Jury w składzie: p. Alina Kozłowska, p.Danuta Kicińska i p. Agata Kociucka, po długiej naradzie wytypowało zwycięzców  i przyznało miejsca „na podium”. Oto wyniki konkursu:
I miejsce- Paulina Grzyb (IIId)- „Miss stonoga” i Zofia Genderka (IIIe)- „Rupaki”;
II  miejsce- Natalia Bartkowiak (IIIb)- „Drzewa”, Maksymilian Bartz (IIIc)- „Wirus”, Jolanta Karczewska (IIIa)- „Jaś Ananas”;
III miejsce- Franciszek Kowalski (IIIa)- „Po co krowie rogi na głowie”, Zuzanna Statucka (IIIc)- „Zakochana żaba” i Weronika Wachowiak (IIId)- „Bajeczka”.
Recytatorskie zmagania przygotowały wychowawczynie klas trzecich: p. Emilia Baum, p. Katarzyna Gulińska, p. Barbara Majchrzak, p. Romualda Szklanny i p. Małgorzata Wegemund.