niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Rawicza

     15 listopada 2014 roku 30 osób z klasy IV, V i VI SP nr 6 wyjechało na zawody do Rawicza. Uczestniczyło w nich 145 zawodników z 10 Klubów. Zawody rozgrywane były w 2 kategoriach wiekowych: rocznik 2002 oraz rocznik 2003 i młodsi.

Nasi zawodnicy przywieźli łącznie 14 medali: w tym 12 indywidualnych i 2 w sztafecie. Paulina Wielińska zajęła także 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej w swojej kategorii wiekowej. Również Wiktoria Kasprzak z młodszej kategorii wiekowej była bliska medalu – zajęła miejsce tuż za „pudłem”. Doskonale spisały się trzy sztafety: 4x50 m stylem zmiennym chłopców i 4x50 m stylem dowolnym dziewcząt – zajęły one 4 miejsce a do podium zabrakło im mniej niż 1 sekunda.

Wyjazd do Rawicza to dla reprezentantów klasy IV pierwsze wyjazdowe zawody. Dzieciaki poprawiły swoje „życiówki”, sprawdziły się na innym basenie, a po ich minach wcale nie było widać zdenerwowania. Zaznaczyć należy, że zaczęli oni swoją przygodę z pływaniem od września tego roku.

Wyniki naszych zawodników:

50 m stylem motylkowym: Paulina Wielińska – 3 miejsce, Olga Foerster - 3 miejsce, 50 m stylem grzbietowym: Wiktoria Kasprzak – 1 miejsce, 100 m stylem klasycznym: Zofia Gozdowiak – 3 miejsce, Nikola Galewska – 3 miejsce, 100 m stylem dowolnym: Wiktoria Kasprzak – 3 miejsce, 200 m stylem zmiennym: Paulina Wielińska – 1 miejsce, 50 m stylem klasycznym: Zofia Gozdowiak – 2 miejsce, 100 m stylem motylkowym: Paulina Wielińska – 1 miejsce, Olga Foerster - 2 miejsce, 100 m stylem grzbietowym: Wiktoria Kasprzak – 3 miejsce, 100 m stylem zmiennym: Paulina Wielińska – 2 miejsce, SZTAFETY 4x50m stylem zmiennym: KS WODNIK 2 w składzie: Justyna Żyto, Paulina Wielińska, Zofia Gozdowiak, Anna Wencka – 3 miejsce, KS WODNIK 1 w składzie: Zuzanna Pezdek, Nikola Galewska, Olga Foerster, Wiktoria Kasprzak – 2 miejsce.

alt

Login Form