czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Festiwal Pieśni Patriotycznej

altW piątek, 7 listopada 2014 roku odbył się w Klubie Wojskowym VII Festiwal Pieśni Patriotycznej Powiatu Śremskiego ze szczególnym uwzględnieniem 70 rocznicy Powstania Warszawskiego.

 

Jego organizatorem było Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej, Śremskie Stowarzyszenie Śpiewackie im. St. Moniuszki, Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski, Śremski Ośrodek Kultury oraz SP nr 4 im. M. Konopnickiej w Śremie. Głównym celem konkursu było propagowanie walorów artystycznych pieśni patriotycznych oraz rozwijanie zainteresowań muzycznych dzieci i młodzieży.

Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Marta Wojna, Nicola Kaczmarek, Aleksandra Ciemniak, Nicola Maciejewska, Wiktoria Grześkowiak, Wiktoria Doktor i Oliwia Stachowiak. Dziewczynki pięknie zaśpiewały dwa utwory pt. „Pierwsza Brygada” i „Wojenko, wojenko”, za które otrzymały wyróżnienie. Uczennice do konkursu przygotowała pani Małgorzata Worsztynowicz, która sprawowała także nad nimi opiekę w Klubie Wojskowym.

alt

Login Form