czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Dzień postaci z bajek

altKażdego roku 5 listopada obchodzony jest Dzień Postaci z Bajek.  Tego dnia bibliotekę szkolną opanowali bohaterowie z baśni, bajek, opowieści, którym udało się wymknąć z książek i przez cały dzień gościć w murach naszej szkoły.  

 


Czarownica Czesia i królewna Wanda wypożyczały książki, Kubuś Puchatek zachęcał do czytania i pomagał najmłodszym dzieciom w wyborze odpowiedniej lektury, królewna Śnieżka częstowała odwiedzających cukierkami. Pani bibliotekarka nie opuściła jednak miejsca swojej pracy i uważnie przyglądała się poczynaniom gości. Wnet zauważyła, że Wilk próbuje gonić dzieci a Harry Potter czarować, więc szybko musiała przywołać ich do porządku! Aż strach pomyśleć, co by się stało, gdyby przyszedł Słoń Trąbalski…
Tego dnia biblioteka szkolna przeżyła prawdziwe oblężenie. Odwiedzili ją nie tylko „starzy” bywalcy, ale także uczniowie, którzy rzadko do niej zaglądają. Bajkowe postacie uwijały się jak pszczółki, żeby nikogo nie pominąć i sprawić, aby każdy czytelnik opuścił bibliotekę z nową książką do przeczytania.
Bohaterowie, których możemy odnaleźć na kartkach książek, wcale nie mieli ochoty wracać do siebie. Bardzo spodobała im się zabawa z dziećmi i obiecali, że z pewnością jeszcze powrócą!

 

alt

alt

alt

alt

Login Form