czwartek, października 28, 2021

Alarm przeciwpożarowy

altW trosce o poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczniów, w środę 29.10.2014 o godzinie 9.55 w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm przeciwpożarowy. Ewakuowano uczniów wraz z nauczycielami i administracją placówki.

Przeprowadzone ćwiczenia miały na celu sprawdzenie stopnia opanowania umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem uczniów i pracowników szkoły oraz zasadami postępowania na wypadek pożaru: poruszania się w budynku zgodnie z drogami ewakuacji i przejścia na wyznaczony teren zbiórki.

Po sygnale dźwiękowym wszyscy uczniowie i pracownicy natychmiast opuścili szkołę, korzystając z wyjść ewakuacyjnych z budynku w razie zagrożenia pożarowego. Wychowawcy klas zdali raport dyrektorowi szkoły o frekwencji. Po odwołaniu alarmu, dzieci mogły wrócić do swoich sal.

Możemy być z siebie dumni, gdyż akcja przebiegła sprawnie i w wyznaczonym czasie.