niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

XIV Dzień Papieski

altW tym roku obchodziliśmy XIV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II- Świętymi Bądźcie”.
Uroczysty apel poświęcony naszemu Rodakowi odbył się 23 października 2014 r.

 

Wzięły w nim udział wszystkie klasy I-VI. Program artystyczny przygotowali uczniowie z Kółka Teatralnego działającego pod okiem pani Małgorzaty Worsztynowicz. W pięknie recytowanych wierszach i śpiewanych piosenkach dzieci przybliżyły postać Jana Pawła II i jego naukę dotyczącą poszukiwania świętości zarówno w życiu każdej jednostki, jak i całych społeczeństw.
Papież – Polak definiował świętość następująco: „Świętość stanowi kres drogi nawrócenia, ponieważ nie jest ono celem samo w sobie, ale jest raczej pielgrzymowaniem do Boga, który jest święty. Być świętym znaczy naśladować Boga i sławić Jego imię w dziełach, których dokonujemy w naszym życiu”.
Uczniowie w ciszy i skupieniu obejrzeli program a następnie nagrodzili występujących kolegów gromkimi brawami. Mamy nadzieję, że nastrój, który zapanował na szkolnym korytarzu, pozwolił spojrzeć na drugiego człowieka trochę inaczej, może bardziej łagodnie i dostrzec w innych dobro, które zbliża do świętości.  

 

alt

 

alt

 

alt

Login Form