niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Bijemy rekord

BIJEMY REKORD W RESUSCYTACJI KRĄŻENIOWO- ODDECHOWEJ
W czwartek- 16 października obchodzono Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca, który odbył się pod hasłem: „Twoje ręce mogą uratować życie!”. 

Podjęta inicjatywa ma uświadomić całemu społeczeństwu, jak ważne jest  umiejętne udzielanie pierwszej pomocy.  
Tego dnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 włączyli się do bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowej przez jak największą liczbę osób. Na sali gimnastycznej, punktualnie o godzinie 12.00  rozpoczęto działania, wykorzystując do tego trzy fantomy przekazane przez WOŚP w ramach akcji „Ratujemy i uczymy ratować”.  W ciągu pół godziny 87 uczniów wzięło udział  w biciu rekordu. Tym samym pokazali, że już w szkole podstawowej uczą się podstawowych czynności ratujących życie, czyli uciśnięć klatki piersiowej i oddechów ratowniczych.
Całe wydarzenie zostało udokumentowane w postaci foto i 30-minutowego, nieprzerwanego nagrania wideo.  Dzięki temu zgłaszająca akcję Śremska Grupa Nieustannych Optymistów „Krówka Mała” będzie mogła rozliczyć to wydarzenie przed Fundacją WOŚP.

alt

alt

alt

Login Form