niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Głośne czytanie 2014

altMiędzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych- głośne czytanie w dwóch językach- polskim i angielskim

Z  okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, który obchodzony jest każdego roku w październiku,

 

wszyscy uczniowie klas I, II i III wzięli udział w zajęciach organizowanych przez  nauczyciela bibliotekarza- p. Agatę Kociucką. 
Pani bibliotekarka wraz z nauczycielami języka angielskiego: p. Joanną Kowalską, p. Martyną Antoniewicz i p. Anną Gawroniak  przygotowały lekcje głośnego czytania w dwóch językach: polskim i angielskim.  Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności językowe, porównać brzmienie słów, poćwiczyć wymowę.  W skupieniu wysłuchały bajek a następnie wzięły udział w konkursie, który polegał na udzieleniu prawidłowych odpowiedzi w języku obcym. Pytania dotyczyły poznanych utworów  i wymagały od uczniów znajomości  słów opanowanych wcześniej na lekcjach języka angielskiego.  Jak się okazało, czytanie bajek może być emocjonujące, ponieważ nasi mali słuchacze bardzo żywo reagowali  na losy książkowych bohaterów.  Chętnie również odpowiadali na pytania, za co wielu z nich zostało nagrodzonych pięknymi książkami z serii „100 bajek naszego dzieciństwa”.
Mamy nadzieję, że zajęcia zachęciły uczniów do nauki języka angielskiego  oraz czytania książek i częstych odwiedzin szkolnej biblioteki. Najmłodsze dzieci z klas pierwszych  obiecały, że będą pilnie uczyć się literek, aby wkrótce dołączyć do grona czytelników SP nr 6. Życzymy powodzenia!

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

 

Login Form