czwartek, października 28, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Mistrzostwa Polski w Mini Piłce Nożnej Szkół Podstawowych

W dniach 0d 15-19 czerwca 2014 r. odbyły się w Głuchołazach Mistrzostwa Polski w Mini Piłce Nożnej Szkół Podstawowych (najwyższa rangą impreza sportowa dla uczniów  szkół podstawowych). Po raz pierwszy w historii województwo wielkopolskie reprezentowali uczniowie SP nr 6 Śrem.


Podopieczni Dawida Grześkowiaka i Tomasza Jaskulskiego trafili do grupy z SP 1 Niemodlin, SP 27 Kielce, SP 50 Lublin, SP 3 Morąg, SP 4 Siedlce.
Pierwszy dzień turnieju okazał się bardzo trudny dla zawodników SP 6 Śrem, przegrali dwa mecze po 2: 0 z SP 27 Kielce, SP 4 Siedlce oraz zremisowali z SP 3 Morąg 2:2. Pierwszą bramkę w historii występów naszej szkoły w Mistrzostwach Polski zdobył Jan Wojciechowski, drugą Marcel Słomiński.
Dzień drugi rywalizacji w Mistrzostwach Polski okazał się bardzo udany dla uczniów „Szóstki”. Po bardzo dramatycznym boju podopieczni Dawida Grześkowiaka i Tomasza Jaskulskiego wygrali 3: 2 z SP 50 Lublin (bramki: Bartosz Kozak, Jan Wojciechowski, Marcel Słomiński) i do awansu do strefy pucharowej brakowało już tylko jedno zwycięstwo.
W kolejnym meczu piłkarze SP 6 Śrem zmierzyli się z SP 1 Niemodlin i pewnie wygrali 5: 2 (bramki : 2 Dawid Forszpaniak, 2 Bartosz Kozak, Marcel Słomiński) i awansowali do strefy medalowej, gdzie czekał na nich zespół SP 4 Siedlce.
Po bardzo wyrównanym pojedynku uczniowie SP 6 Śrem ulegli rywalom 3-2  (bramki : Dawid Forszpaniak, Marcin Grabarkiewicz) i przyszło im grać z zespołem SP 50 Lublin o III miejsce Mistrzostw Polski.
Trzeci dzień zmagań uczniów SP6 Śrem przyniósł kolejny dramatyczny mecz.  Uczniowie „Szóstki” po bardzo dobrym meczu, prowadzonym w szybkim tempie niestety znów przegrali 3: 2  (bramki: Dawid Forszpaniak, Marcin Grabarkiewicz) i ukończyli turniej na IV miejscu. Turniej wygrała SP 27 Kielce przed SP 4 Siedlce.
Uczeń SP nr 6 Śrem Oliwer Szybiak został wybrany jednogłośnie Najlepszym Bramkarzem Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski.
4 miejsce w Polsce to historyczny sukces naszych podopiecznych. Chłopcy po trzech latach wspólnej, ciężkiej pracy pokazali, że mogą rywalizować z wszystkimi w Polsce. Zgrana grupa,  profesjonalnie podchodząca do swoich obowiązków. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy zabrać na turniej 3 uczniów z klasy 5, mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje w kolejnym roku.
Podziękowania dla Dyrektora SP 6 Śrem oraz rodziców naszych uczniów, gdyż dzięki dobrej współpracy udało nam się wyjechać na turniej finałowy Mistrzostw Polski .
Trenerzy Dawid Grześkowiak i Tomasz Jaskulski mają nadzieję, że dla ich podopiecznych będzie to pierwszy z wielu sukcesów na ich piłkarskiej drodze.
Skład SP Nr 6
Bramkarze:  Oliwier Szybiak, Kacper Kaczmarek
Marcel Słomiński kpt., Jan Wojciechowski, Jakub Wróbel, Klaudiusz Bartkowiak, Dawid Forszpaniak, Bartosz Kozak, Marcin Grabarkiewicz, Bartosz Grabarkiewicz, Wiktor Springer, Bartosz Kossmann
Trenerzy: Dawid Grześkowiak, Tomasz Jaskulski

alt

Login Form