niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

MISTRZOWIE WIELKOPOLSKI

W dniu 13.06.2014 odbył się Finał Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w piłce nożnej ( ponad 1000 szkół podstawowych w Wielkopolsce). Osiem najlepszych drużyn (z eliminacji) województwa wielkopolskiego reprezentujące swoje rejony walczyło o miano Mistrza Wielkopolski.

 

 

„ Piątek trzynastego” okazał się szczęśliwy dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie. Podopieczni Dawida Grześkowiaka i Tomasza Jaskulskiego odnieśli historyczny sukces. Po raz pierwszy w historii szkoły zdobyli ( bez podziału na dyscypliny sportowe) Mistrzostwo Województwa Wielkopolskiego w Piłce Nożnej Szkolnego Związku Sportowego. 


             Młodzi piłkarze reprezentujący SP nr 6 Śrem nie mieli sobie równych w swojej grupie wygrywając zdecydowanie wszystkie mecze. Pierwszy z SP Koło 5-2, drugi z SP Koźminkiem 3-0 oraz trzeci z SP 6 Poznań 2-0. W meczu półfinałowym, SP nr 3 Konin ubiegłoroczny Mistrz Wielkopolski musiał uznać wyższość młodych piłkarzy ze Śremu, którzy wygrali 9-2. W finale turnieju piłkarze SP 6 Śrem stworzyli dramatyczny pojedynek z SP Wągrowiec. Doskonale rozpoczęli mecz finałowy i po golu Dawida Forszpaniaka prowadzili 1-0. Mecz finałowy toczył się w trudnych warunkach przy obficie padającym deszczu. Niestety tuż przed przerwą zespół z Wągrowca zdołał wyrównać stan spotkania- 1-1 do przerwy. W drugiej połowie zawodnicy grali bardzo ostrożnie, mało było sytuacji do zdobycia bramki, widać już było zmęczenie turniejem. Na 30 sekund przed końcem spotkania Marcel Słomiński potężnie uderzył z rzutu wolnego. Piłka o centymetry minęła poprzeczkę bramki drużyny z Wągrowca. Remis 1-1 i koniec spotkania. W serii rzutów karnych lepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 Śrem. Wygrali 5-4 i historyczny sukces stał się faktem. Bohaterem finału został Oliwier Szybiak, który obronił dwa rzuty karne i dał zwycięstwo swojej drużynie. Uczniowie SP 6 otrzymali pamiątkowe medale oraz stroje sportowe.


               Drużyna Szkoły Podstawowej nr 6 Śrem będzie reprezentować Wielkopolskę w Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej SZS w Głuchołazach.

 

Startujące zespoły:TURNIEJ PIŁKARSKI:
Rejon Kalisz – SZKOŁA PODSTAWOWA KOŹMINEK
Rejon Konin – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 15 W KONINIE
Rejon Konin – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W KOLE
Rejon Leszno – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7 W LESZNIE
Rejon Piła – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W WĄGROWCU
Rejon Poznań Teren Wschód – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W ŚREMIE
Rejon Poznań Teren Zachód – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W GRODZISKU WLKP.
Rejon Poznań Miasto – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W POZNANIU

 

Skład SP Nr 6
Bramkarze Oliwier Szybiak, Kacper Kaczmarek
Marcel Słomiński kpt., Jan Wojciechowski, Jakub Wróbel, Klaudiusz Bartkowiak, Dawid Forszpaniak, Bartosz Kozak, Marcin Grabarkiewicz, Bartosz Grabarkiewicz, Wiktor Springer, Bartosz Kossmann
Trenerzy: Dawid Grześkowiak, Tomasz Jaskulski

 

alt

Login Form