czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

GALA KOSZYKÓWKI W ŚREMSKIEJ SZÓSTCE ORAZ JUBILEUSZ MKS MOS SP 6

14 czerwca w ramach Festynu Szkolnego przy współpracy z klubem MKS MOS SP 6 odbyła się GALA KOSZYKÓWKI z okazji 5 urodzin klubu.

 

            W gali wziął udział Młodzieżowy Klub Koszykówki PYRA Poznań z Tadeuszem Dudzińskim – Prezesem klubu na czele. Odbył się też mecz pokazowy pomiędzy zespołami ze Śremu i Poznania rocznika 2002. Choć mecz ten miał charakter pokazowy, to emocji nie zabrakło. Młodzi koszykarze z Poznania, którzy w minionym sezonie stanęli na najniższym stopniu podium w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Mini Kosza postawili wysoko poprzeczkę uczniom klasy sportowej śremskiej szóstki. Mecz zakończył się zwycięstwem PYRY 39 – 26 jednak długimi fragmentami mecz był wyrównany, a wynik oscylował wokół remisu. Ostatnie dwie minuty meczu zdecydowały jednak o pewnym zwycięstwie poznaniaków. W przerwie meczu odbył się pokaz wsadów do kosza przygotowany przez juniorów PYRY oraz pokaz taneczny przygotowany przez siatkarki z klasy sportowej. Na zakończenie młodzi adepci koszykówki wzięli udział w zabawach koszykarskich.

               Jak powiedział Tomasz Wojna Prezes MKS MOS SP 6, a zarazem opiekun i trener klas sportowych, Gala Koszykówki była okazją do świętowania jubileuszu 10 lat klas sportowych w szkole oraz 5 lat funkcjonowania Międzyszkolnego Klubu Sportowego MOS Śrem. W ciągu tego czasu nasi koszykarze zdobyli trzy medale – dwa brązowe i jeden srebrny w rozgrywkach szkolnych, awansując do grona najlepszych szkół podstawowych w Wielkopolsce. Bez współpracy szkoły z klubem WARTY Śrem na początku, a obecnie z MKS MOS SP 6 Śrem sukcesy te byłyby niemożliwe. Gala również była okazją do podpisania porozumienia pomiędzy trzema klubami partnerskimi MKS MOS SP 6 Śrem – KS WARTA Śrem – MKK PYRA Poznań. Szczególnie cieszy reaktywacja po kilku latach przerwy sekcji koszykówki w klubie Warta, gdzie już od września bieżącego roku, będą mogli kontynuować przygodę z koszykówką absolwenci klas sportowych. Kolejnym etapem w rozwijaniu koszykarskich umiejętności będzie możliwość gry w Pyrze Poznań, jednym  z najbardziej prężnie działających klubów koszykówki młodzieżowej w Polsce. Obecnie czterech byłych zawodników MKS MOS SP 6 reprezentuje barwy poznańskiego klubu – Jakub Simon (rocznik 1996), Wiktor Chicheł, Mateusz Starkiewicz oraz Stanisław Jurga (rocznik 2000). Ostatnia trójka w minionym sezonie zdobyła brązowe medale Mistrzostw Polski w kategorii młodzika starszego. Mam nadzieję, że w kolejnych latach będziemy mogli świętować kolejne jubileusze i cieszyć się z podobnych sukcesów.

 

alt

Login Form