czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Festyn w „Szóstce”

altW sobotę- 14 czerwca 2014 roku na dobrą zabawę mógł liczyć każdy, kto odwiedził śremską „Szóstkę”. Tego dnia na boisku Szkoły Podstawowej nr 6 im. Braci Barskich, Rada Rodziców zorganizowała Festyn z licznymi atrakcjami.

Wspólne spotkanie rozpoczęło się o godzinie 14.00, a prowadziła je przewodnicząca Rady Rodziców- pani Agnieszka Stępa, która zachęcała do korzystania z przygotowanych zabaw i konkursów.

 

Organizatorzy zadbali, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na licznie przybyłych mieszkańców osiedla czekało koło fortuny, przejażdżki bryczką, konkurencje sportowe, dmuchane zamki a także stoiska z zabawkami, balonami oraz upominkami. Na scenie swoje talenty wokalne i taneczne prezentowali uczniowie szkoły. Można było rozegrać partię szachów lub obejrzeć pokaz ćwiczeń fitness, do którego aktywnie włączyły się dzieci i ich rodzice. Atrakcją sobotniego Festynu był występ Studia Piosenki „Melody” działającego przy Śremskim Ośrodku Kultury od września ubiegłego roku. Zrzesza on kilkunastu zdolnych ludzi,którzy pod okiem pani instruktor Julii Bartkowiak szlifują swoją technikę oddechową, emisję głosu, jej barwę … Ich występ na szkolnej scenie publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

Każdy, kto po wyczerpującej zabawie poczuł głód lub zmęczenie, mógł posilić się odwiedzając przygotowane punkty gastronomiczne. Można było skosztować pysznych domowych wypieków, napić się smacznej kawy. Na amatorów bardziej konkretnych dań czekała wojskowa grochówka oraz kiełbaski z grilla. Dobrą zabawę pokrzyżował ulewny deszcz, który zmusił jej uczestników do przeniesienia się na salę gimnastyczną. Tam o godzinie 16.00 rozpoczął się mecz piłki siatkowej rodzice- nauczyciele. Doping widowni był znakomity i z pewnością pomógł kadrze pedagogicznej, która trzykrotnie pokonała swoich przeciwników. Równocześnie z końcem zmagań sportowych, zza chmur wyjrzało słońce i znów kontynuowano zabawę na terenie boiska.

Przez cały czas trwania Festynu prowadzono sprzedaż losów, a ich posiadacze mogli wygrać atrakcyjne nagrody. Loteria fantowa stanowiła ostatni punkt sobotniej zabawy, która zakończyła się około godziny 18.00.

 

alt

 

alt

alt

alt

alt

alt

Login Form