poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

GMINNY KONKURS LEKTUR

altMaj to miesiąc książki i prasy, co zainspirowało do zorganizowania w naszej szkole Gminnego Konkursu Lektur dla klas 3, który przebiegał pod hasłem „Lektury szkolne i ich bohaterowie”.

 

 

 

22 maja 2014 do rywalizacji stanęły trzyosobowe drużyny- zwycięzcy etapów szkolnych, którzy wykazali się najlepszą orientacją w treści książek przeznaczonych dla dzieci. Dla uczestników spotkania przygotowano różnorodne zadania: krzyżówki, uzupełniani, rekwizyty, cytaty. Miłośnicy książek zaprezentowali wysoki poziom przygotowania i szczegółową znajomość między innymi: baśni Andersena, bajek Perraulta, wierszy Brzechwy i Tuwima.

 

Po bardzo wyrównanej rywalizacji, miejsca na podium zajęły drużyny:

 

I miejsce- reprezentacja SP nr 6 (Olga Baran, Marysia Andrzejczak i Iga Kleniewska)

 

II miejsce- reprezentacja SP Zbrudzewo

 

III miejsce- reprezentacja SP nr 1

 

Wszystkim dzieciom wręczono pamiątkowe dyplomy i oczywiście nagrody książkowe, których na tym konkursie nie mogło zabraknąć. Mamy nadzieję, że sprawiły one trzecioklasistom ogromną radość i zachęcą do dalszego pogłębiania wiedzy. Konkurs przygotowały panie: Elżbieta Formaniak i Małgorzata Wegemund. Nad prawidłowym jego przebiegiem czuwała pani Agata Kociucka, która gościła uczestników w szkolnej bibliotece.

 

 

 

 

alt

 

 

alt

 

alt

 

alt

Login Form