poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

WYSTAWA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

W dniach 5-9 maja 2014 roku w bibliotece szkolnej zorganizowano wystawę poświęconą Matce Bożej.

 

Większość zgromadzonych eksponatów, zdjęć, książek i czasopism pochodziła z prywatnych zbiorów pani Kazimiery Kaczmarek- katechetki w SP nr 6, która była inicjatorką wystawy.

Maj od niepamiętnych czasów poświęcony jest czci Matki Jezusa stąd pomysł, aby właśnie w tym miesiącu zaprezentować wszystko to, co związane jest z Maryją. Na przygotowane zajęcia w bibliotece chętnie przychodzili katecheci z uczniami, którzy zadawali wiele pytań, oglądali różańce, czytali fragmenty książek. Spotkanie stanowiło doskonałą okazję do przeprowadzenia ciekawej katechezy na temat życia Bożej Rodzicielki. Dzieci opowiadały o modlitwach do Maryi, nabożeństwach ku jej czci oraz różnych wizerunkach, które znajdują się w sanktuariach na całym świecie.

alt

 

alt

Login Form