poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Gotowanie na śniadanie

alt„Gotowanie na śniadanie” to tytuł kulinarnego spotkania, które odbyło się 3 kwietnia 2014 w holu SP nr 6.

 

 

Jego pomysłodawcą była p. Małgorzata Skubiszak- właścicielka restauracji Nova, a współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 6 im. Braci Barskich w Śremie. Udział w nim wzięli uczniowie klas III i IV wraz z wychowawcami, którzy dzielnie wspierali swoich podopiecznych. Na pięknie przystrojonych stołach znajdowały się różne produkty żywnościowe, talerzyki, miseczki, kubeczki, noże, widelce oraz inne przedmioty niezbędne do wykonania śniadania. Zadanie polegało na wyborze dowolnych produktów i przygotowaniu kanapek przez cały zespół klasowy. Dzieci prześcigały się w pomysłach i wkrótce bogata wyobraźnia uczniów znalazła swoje odzwierciedlenie w przygotowanych potrawach- chrupiących, pachnących i kolorowych. Okazało się, że to co zdrowe, może być także smaczne i ciekawie podane. Ukazanie różnych sposobów wykorzystania produktów żywnościowych oraz zastosowanie oryginalnych metod ich przyrządzenia – to cele, które przyświecały organizatorom spotkania. Zmagania trwały blisko godzinę i zakończyły się wyłonieniem zwycięzcy. Dokonał tego Tomasz Szlegel- doradca kulinarny na terenie Wielkopolski, który uznał, że uczniowie klasy IV d wykonali najsmaczniejsze i najciekawsze kanapki. Wszyscy uczestnicy spotkania chętnie przystąpili do degustacji przygotowanych potraw, wymieniali się pomysłami i „recepturami” dań. Na zakończenie wspólnej zabawy każdy uczeń otrzymał drobny upominek.

 

alt

 

 

alt

Login Form