poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2014

altRekolekcje wielkopostne, przygotowujące do zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy, to czas wyjątkowy. W naszej szkole przeżywaliśmy je przez trzy dni- 2, 3 i 4 kwietnia 2014 roku.

 

 

 

Katecheci: Małgorzata Worsztynowicz, Kazimiera Kaczmarek i Jarosław Kociucki, którzy odpowiedzialni byli za ich organizację, postarali się, aby każdy uczeń znalazł coś dla siebie. Ważne jest, by spędzony wspólnie czas w szkole, jaki i w kościele, przyniósł jak najwięcej duchowych korzyści.

W pierwszym dniu odwiedziły nas dzieci z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Nochowie, które przygotowały przedstawienie pt.” Widzieliśmy Pana”. Młodzi aktorzy wcielili się w role: Jezusa, Piłata, żołnierzy, apostołów… Piękne stroje i nastrojowa muzyka sprawiły, że uczniowie zasiadający na widowni z wielką uwagą obejrzeli spektakl. W czwartek cała społeczność szkolna wzięła udział w koncercie zorganizowanym na sali gimnastycznej. Piosenki wykonywane przez uczniów „Szóstki” przeplatane były wierszami i wspomnieniami o Janie Pawle II. Wszyscy uczestnicy koncertu chętnie włączyli się do wspólnego śpiewania, a wykonawców nagrodzili gromkimi brawami. Ostatni dzień- piątek- to Szkolny Teleekspres. W holu szkoły umieszczono duży ekran, dzięki czemu prowadzący spotkanie „dziennikarze” mogli prezentować przygotowane materiały filmowe. Program zrealizowały dzieci działające w Kółku Misyjnym Samarytanin, które kilka dni wcześniej prosiły swoich rówieśników o krótką wypowiedź na temat Jana Pawła II i jego pontyfikatu. W sondzie udział wzięli także nauczyciele (Ewa Świdurska, Tomasz Wojna, Maciej Formaniak, Barbara Jankowiak) oraz ksiądz proboszcz Ryszard Adamczak. Program przeplatany był fragmentami filmów, ukazującymi najważniejsze wydarzenia z życia wyjątkowego papieża- Polaka. Zwieńczeniem spotkania było wspólne wykonanie „Barki”- ulubionej pieśni Jana Pawła II.

Rekolekcje minęły bardzo szybko. Mamy nadzieję, że pozwoliły- zarówno uczniom jak i nauczycielom- na chwilę zwolnić tempo życia, zastanowić się nad tym, co możemy jeszcze w nim zmienić na lepsze, nad czym popracować, o kim pomyśleć? Z pewnością nie odmienimy wszystkiego w ciągu kilku dni, ale zawsze warto od czegoś zacząć…

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

Login Form