czwartek, października 21, 2021

Konkurs "Spelling bee"

alt19.03.2014r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 6 konkurs literowania w języku angielskim dla klas III pod tytułem „SPELLING BEE”. Jego przygotowaniem i organizacją zajęła się Martyna Antoniewicz- anglistka.

Celem konkursu było rozwinięcie umiejętności poprawnego literowania w języku angielskim, doskonalenie znajomości ortografii oraz motywacja uczniów do nauki języków obcych.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach:

- I etap- dyktando: uczniowie zapisywali wyrazy literowane przez nauczyciela.

- II etap- zakwalifikowało się do niego 8 uczestników, którzy teraz musieli literować wyrazy podane im w języku angielskim przez członka jury.

Dzieci zaprezentowały wysoki poziom przygotowania i bardzo dobrze opanowały listę wyrazów z przygotowanym słownictwem. Dlatego też zwycięzcy zostali wyłonieni dopiero przy III etapie, w którym mieli za zadanie przeliterować z pamięci pokazany przez nauczyciela wyraz.

W konkursie wzięło udział 12 uczniów. „Mistrzami” literowania zostali:

I miejsce: Michał Pietrzak klasa III c

II miejsce: Alicja Kociucka klasa III d i Jessica Stachowiak klasa III a

III miejsce: Adrian Silski klasa III b

Pierwsze 3 osoby będą reprezentować naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Językowym „Spell it!- Literowanie Słów w Języku Angielskim”, który odbędzie się w kwietniu w Szkole Podstawowej nr 4 w Śremie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!