poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

III GMINNY KONKURS „KINDERSZTUBA – STARANNE WYCHOWANIE”

alt4 marca 2014 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Nochowie odbył się półfinał III Konkursu „Kindersztuba – staranne wychowanie”, który został zorganizowany przez w/w placówkę.

 

 

Naszą szkołę w kategorii klas I-III reprezentowali uczniowie klasy 2a: Jędrzej Janiszewski, Olga Kaczmarek i Julia Roszak, natomiast w kategorii klas IV-VI – uczennice klasy 4a: Maja Czubała, Andrea Fischer i Alicja Majewska.

Etap półfinałowy konkursu wymagał od uczestników wszechstronnej wiedzy teoretycznej w dziedzinie savoir-vivre’u. Uczniowie zmierzyli się z rozmaitymi pytaniami dotyczącymi zasad bon tonu – rozwiązując test, mogli uzyskać łącznie 66 punktów. Wielkie brawa należą się naszym drugoklasistom, którzy ze wszystkich drużyn biorących udział w konkursie poradzili sobie najlepiej, zdobywając aż 62 punkty i tym samym zajęli I miejsce. W kategorii klas IV-VI walka była niezwykle wyrównana i z niewielkimi różnicami w łącznej punktacji uczennice klasy IV zajęły zaszczytne III miejsce. Obydwie nasze drużyny mogą zatem śmiało o sobie powiedzieć, że są dobrze i starannie wychowane, a dobrych manier im nie brakuje.

Bardzo serdecznie gratulujemy naszym uczniom i już życzymy im powodzenia w finale konkursu, który odbędzie się 27 maja 2014 r. w jednej ze śremskich restauracji!

 

Julita Walkiewicz

Małgorzata Wegemund

alt

Login Form