niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego- etap rejonowy

altDnia 16 stycznia 2014 r. odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.

 

 

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Kamil Grelak z kl. 5a, Adrianna Cieślińska z kl. 6c i Anna Kasprzak z kl. 6d udali się wraz z opiekunem- polonistką Danutą Kicińską, do Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Poznaniu. Zmagania, w których wzięło udział 68 uczniów, trwały od godziny 13.00 – 14.00.

Piszącym przyszło się zmierzyć z analizą tekstu źródłowego o Hipolicie Cegielskim oraz zredagować list oficjalny do dyrektora szkoły z prośbą o nadanie imienia placówce wspomnianego Wielkopolanina.

Do dalszego etapu- wojewódzkiego, zakwalifikowało się pięciu kandydatów. Niestety wśród nich zabrakło naszych podopiecznych. Całej trójce dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i życzymy więcej szczęścia w przyszłym roku.

alt

Login Form