czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

I NOWOROCZNY TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT W KROTOSZYNIE

W turnieju (17.01.2014 r.) wzięły udział zespoły „czwórek” , tj. zawodniczki klas VI z Krotoszyna, Milicza, Murowanej Gośliny i Śremu - łącznie 10 ekip.Szkołę Podstawową nr 6 reprezentowały dziewczęta, które uczęszczają do klasy sportowej i jednocześnie są członkiniami MKS MOS Śrem.

 

Niestety, w związku z chorobą niektórych zawodniczek, został wystawiony tylko jeden zespół, składający się z sześciu dziewcząt.Zespoły podzielono na dwie grupy, gdzie rozegrane zostały mecze do 25 pkt. systemem „każdy z każdym”. Kolejna runda, półfinałowa, rozegrana została systemem „krzyżowym”, tzn. zespół z I m-ca grupy A zagrał z zespołem z II m-ca grupy B i odwrotnie. Podobnie z pozostałymi miejscami. Natomiast zespoły z V miejsc miały zagrać ze sobą mecz i rewanż. Nasze zawodniczki po rundzie eliminacyjnej, wyszły z grupy na II miejscu przegrywając tylko mecz z siatkarkami z Milicza I (21:25). W półfinale spotkały się z zawodniczkami UKS „Piast” Krotoszyn I, czyli zespołem, który zajął w swojej grupie I m-ce. Ten ważny mecz nasze dziewczęta zagrały pewnie od początku do końca i wszystkie akcje zakończone były sukcesem. Wygrywając bardzo wysoko (25:15) zapewniły sobie awans do ścisłego finału! W walce o I miejsce ponownie spotkały się z rywalkami z Milicza. Niestety, może to zmęczenie albo zbyt długie oczekiwanie na mecz /ok. 40 min./, spowodowało, że dziewczęta nie zagrały na 100% tego, co potrafiły...Przegrały (17:25), choć rywalki wcale nie były mocne, raczej pozwoliły im wygrać popełniając dużo błędów.

WYNIKI KOŃCOWE:

I m-ce UKS „Dwójka” Milicz I

II m-ce MKS MOS SP6 Śrem   

III m-ce UKS „Piast” Krotoszyn I  

IV m-ce UKS „Zielone Wzgórza” Murowana Goślina I           

NASZA REPREZENTACJA:    Olga Kaczmarek, Wiktoria Pietek, Patrycja Senftleben, Ewa Dębińska, Oliwia Kaczmaek, Oliwia Kościółek

               

                W niedzielę 18.stycznia odbyła się trzecia kolejka rozszerzonych rozgrywek mini piłki siatkowej dziewcząt WZPS w Kwilczu. Nasze dziewczęta /ten sam skład/ idąc za ciosem rozegrały bardzo dobre mecze, wygrywając w całym turnieju z zespołami ze Środy, Poznania i Kwilcza. Zajęcie I miejsca daje nam punkty do ogólnej klasyfikacji rozgrywek. Wyniki trzech rund (dwie odbyły się w terminach wcześniejszych) zapewnią najlepszym zespołom awans do półfinału w rozgrywkach Kinder Sport WZPS. W pierwszej kolejce dziewczęta zdobyły III m-ce a w drugiej V m-ce /niestety trochę pechowo/. Liczymy jednak, że nasze siatkarki się zakwalifikują. Z kolei młodszy zespół z klasy V grający „trójkami” (Dagmara Karolak, Nikola Kaczmarek, Natalia Senftleben i Oliwia Stachowiak), również wypadł bardzo dobrze w tych rozgrywkach. W pierwszej kolejce dziewczęta zajęły II m-ce, w drugiej III m-ce a w ostatniej, właśnie w Kwilczu, również wysokie II m-ce! Teraz czekamy na wyniki końcowej klasyfikacji z nadzieją, na awans do półfinału rozgrywek Kinder Sport WZPS, które rozpoczną się w marcu.    

Na zdjęciu siatkarki z klasy VId :

Stoją od lewej: Patrycja Senftleben, Olga Kaczmarek, Ewa Dębińska, Wiktoria Pietek, siedzą na dole: Oliwia Kościółek i Oliwia Kaczmarek

 

alt

 

Login Form