poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Bajka o kocie w butach

Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich udali się 20 stycznia 2014 roku do Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury na spektakl pt. „Bajka o kocie w butach”. Aktorzy Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa w niezwykły sposób przedstawili przygody tytułowego bohatera.

 

 

 

Najmłodszy syn młynarza otrzymuje w spadku kota, który okazuje się być wyjątkowym zwierzątkiem: śpiewa, chodzi na dwóch łapkach i mówi ludzkim głosem. Kotek, dzięki swojemu sprytowi, odmienia los Janka i sprawia, że odnajduje on swoją miłość i staje się bogatym człowiekiem. Piękne widowisko wzbudziło wśród dzieci sporo emocji oraz uśmiechu. Widzowie zwrócili także uwagę na bogate stroje aktorów, rekwizyty i kolorową dekorację. Wszystko to pomogło najmłodszym zrozumieć przesłanie utworu i uzmysłowić, że w życiu należy pamiętać o takich wartościach jak przyjaźń, wierność, odwaga oraz szacunek dla innych ludzi.

 

alt

Login Form