niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Głośnie czytanie

altKończący się w grudniu - Rok Tuwima, stał się inspiracją do zorganizowania w bibliotece szkolnej spotkania w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

 

 

Tym razem zaproszenie przyjął pan Michał Kownacki- nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole. W środę 4 grudnia- gość przeczytał zgromadzonym w czytelni uczniom znany utwór Juliana Tuwima (z A. Puszkina) pt. „Bajka o rybaku i rybce”. Dzieci z wielką uwagą słuchały tekstu i chętnie odpowiadały na pytania prowadzącej spotkanie- pani Agaty Kociuckiej. Czytana lektura wszystkim uświadomiła, że powinniśmy szanować to, co już posiadamy i doceniać trud innych ludzi. Drugoklasiści obejrzeli scenki w wykonaniu uczennic z klasy V c, które zostały przygotowane na podstawie wierszy: „Zosia- Samosia” i „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”. Wysłuchały listu Książki do czytelników, w którym autorka skarży się na swój los i prosi dzieci o poszanowanie, zachęca do częstego czytania, rozwijania zainteresowań oraz wzbogacania wiedzy. Na pytanie: dlaczego poeci piszą wiersze dla dzieci? Królowa Książka odpowiedziała piosenką:

„Słowo do słowa, ciągle od nowa

Składają w piękne obrazy.

Żeby wzruszały dużych i małych-

Poeta cicho marzy.

Być może wcale nie są dorośli,

Być może ciągle dziecko w nich drzemie.

Słowami w chmurach kroczą dostojnie

I tylko czasem schodzą na ziemię…”

 

alt

 

 

 

alt

 

alt

Login Form