poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Światowy Dzień Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej

altŚwiatowy Dzień Pluszowego Misia, który obchodzony jest 25 listopada, był motywem przewodnim różnych zajęć organizowanych w świetlicy szkolnej w minionym tygodniu. Dla uczczenia tego święta, dzieci dowiedziały się jaka jest historia pluszowego misia, dlaczego zdobywa on sympatię kolejnych pokoleń dzieci i jak należy dbać o pluszaki.

 

Poznały także kilka faktów z życia prawdziwych niedźwiadków. Chętnie naśladowały ich zachowanie podczas zabaw ruchowych. Dużą radość sprawiły dzieciom zajęcia plastyczno- techniczne, podczas których mogły wykazać się dużą inwencją twórczą. Malowały farbami plakaty, wykonywały z tektury sylwety misi i nadawały im niepowtarzalny, zgodny z własnymi wyobrażeniami wygląd. Dzieci miały też możliwość projektowania ubranek z kolorowego papieru. Misie z plasteliny, portrety wyklejane kulkami krepiny poza elementami dekoracyjnymi sali świetlicy były także doskonałym ćwiczeniem sprawności manualnych zwłaszcza dla pierwszoklasistów, którzy od kilku miesięcy stawiają dzielnie czoło swoim pierwszym literkom. Miła atmosfera obchodów Święta Pluszowego Misia i radość towarzysząca tworzeniu z pewnością pozostaną na długo w naszej pamięci.

alt

 

 

alt

 

 

 

 

Login Form