poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

W poszukiwaniu Leśnego Szumu

altWe wtorek 12 listopada 2013 roku Szkołę Podstawową nr 6 w Śremie odwiedzili aktorzy z Krakowskiego Biura Promocji Kultury: Aleksandra Kowalczyk, Paula Kwietniewska i Krzysztof Przybylski.

 

Uczniowie „Szóstki” zostali zaproszeni do obejrzenia show teatralno- ekologicznego pt. ”W poszukiwaniu Leśnego Szumu”. Jego bohaterem był bardzo sympatyczny Borsuk Grzegorz, którego obudził nieprzyjemny zapach śmieci. Wkrótce zauważył, że w całym lesie zapanowała niesłychana cisza. Wszystkie zwierzęta postanowiły opuścić swoje miejsce zamieszkania, bo bardzo się przeraziły panującego w nim bałaganu. Wraz z nimi ucichły odgłosy tych, którzy w nim żyli. A co z Leśnym Szumem? Tytułowy bohater uciekł do miasta i zamienił się w okropny i szkodliwy szum uliczny. Borsuk Grzegorz- wraz ze swoją przyjaciółką- Poziomką, postanowił, że go odnajdzie i namówi do powrotu. Chętnie w tym zadaniu pomogła im pani Mądra Książka. Występujący aktorzy wraz z dziećmi zadecydowali, że wspólnie posegregują śmieci i uwolnią las od nieprzyjemnych zapachów. Leśny szum, czyli stukot dzięcioła, kukanie kukułki, świergot ptaków- powraca.

Przedstawienie „W poszukiwaniu Leśnego Szumu” porusza ważną tematykę ochrony środowiska naturalnego. Widzom uświadamia, że to od nas samych zależy w jakim kraju będziemy żyli i jaką Ziemię pozostawimy po sobie kolejnym pokoleniom.

 

alt

 

 

alt

 

alt

Login Form