poniedziałek, października 18, 2021

Bezpieczna szkoła - Bezpieczny uczeń

altJak co roku w miesiącu październiku (24.X.2013r.) w holu szkoły odbyły się spotkania dla uczniów klas II, III, IV, V i VI z dzielnicowym Komendy Powiatowej Policji w Śremie sierż. szt. Tomaszem Kolańskim oraz pedagogiem szkolnym Jolantą Kujawa-Wełyczko.

Tematem spotkań było: Co uczeń szkoły powinien wiedzieć na temat bezpiecznych zachowań?

Uczniowie omawiali kolejno tematy:

• bezpieczna droga do szkoły,
  • kontakty z osobami obcymi,
  • kontakty nawiązywane przez Internet,
  • bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z Internetu i telefonów komórkowych,
  • substancje uzależniające,
  • reagowanie w niebezpiecznych sytuacjach w szkole i poza szkołą.

Pani pedagog zachęciła też klasy IV, V i VI do opracowania klasowych zasad zachowania w różnych sytuacjach, zwłaszcza kiedy spotykają się w najbliższym otoczeniu z sytuacjami agresji.

Po spotkaniach uczniowie mieli okazję porozmawiać indywidualnie z panem dzielnicowym, z czego chętnie skorzystali.

B E Z P I E C Z N A S Z K O Ł A – B E Z P I E C Z N Y U C Z E Ń