niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Wystawa w bibliotece szkolnej

alt„Świerszczyk” jest najbardziej znanym czasopismem dla dzieci w naszym kraju.

 

 

Dobrze pamiętają go rodzice i dziadkowie uczniów naszej szkoły, ponieważ pierwszy numer ukazał się w 1945 roku. Dwutygodnik wydawany jest nieprzerwanie już 68 lat i można powiedzieć, że „wychował” kilka pokoleń Polaków. Na jego łamach ukazują się wiersze, baśnie i opowiadania, artykuły popularnonaukowe, zabawy, gry rozwijające inteligencję i wyobraźnię.

Biblioteka szkolna zaprasza na wystawę pt. „Świerszczyk dawniej i dziś”. Najstarsze zgromadzone egzemplarze pochodzą z 1970 roku. Przyjdź i zobacz, jak zmieniała się szata graficzna i treść popularnego czasopisma. Zachęcamy do lektury w każdej wolnej chwili…

alt

 

 

alt

 

alt

Login Form