poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Święto Patrona i pasowanie uczniów klas pierwszych

altKażdego roku w październiku Szkoła Podstawowa nr 6 im. Braci Barskich obchodzi święto patrona. Przygotowania do wielkiej uroczystości trwały cały miesiąc we wszystkich klasach. Ale nie było chyba bardziej zaangażowanej grupy niż pierwszaki.To oni z zapałem przygotowywali się do tego dnia, ćwiczyli każdy element oczekującej ich próby.

 

                Właśnie dnia 18 X 2013 roku o godzinie 17: 00 rozpoczęła się ta piękna uroczystość pasowania na ucznia klas pierwszych. Przybyli goście: burmistrz Śremu Adam Lewandowski, przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Stępa, przewodniczący Rady Szkoły Jarosław Kociucki, dyrektor szkoły Maciej Formaniak i zastępca dyrektora- Alina Kozłowska, zasiedli w pobliżu sceny na honorowych miejscach. Rodzice usiedli z tyłu, zaopatrzeni w aparaty fotograficzne i inne sprzęty medialne. Dzieci przygotowywały się w klasach do wyjścia. Gdy już białe bluzeczki zostały ozdobione kolorowymi tarczami, pierwszaki wkroczyły na hol w rytmie poloneza a następnie zajęły swoje miejsca. Wtedy prowadzący uroczystość uczniowie klas starszych, poprosili o wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu. Pan dyrektor zabrał głos jako pierwszy, witając dzieci, rodziców i nauczycieli. Zaraz po nim na scenie pojawił się burmistrz Śremu Adam Lewandowski, który w swoim wystąpieniu życzył dzieciom sukcesów w nauce.

                Nadszedł czas na najpiękniejszą część uroczystości, czyli przedstawienie pt „Bracia Barscy” przygotowane przez Kółko Teatralne pod kierunkiem pani Małgorzaty Worsztynowicz. Zaraz po nim uczniowie klas pierwszych przystąpili do ślubowania. Na moment pasowania pierwszoklasistów na uczniów SP nr 6 dzieci wchodziły klasami na scenę. Pan dyrektor pasował osobiście każdego ucznia specjalnym mieczem. Wszystkie dzieci otrzymały z tej okazji legitymację szkolną, akt ślubowania i upominki ufundowane przez Urząd Miejski, Radę Rodziców oraz Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne.

 

alt

 

 

alt

 

Login Form