poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Europejski Dzień Języków

alt26 września obchodziliśmy ważną rocznicę dla wszystkich Europejczyków, albowiem minęło 12 lat od kiedy Rada Europy w 2001 roku ogłosiła ten dzień Europejskim Dniem Języków.

 

 

Z tej okazji nauczyciele języka angielskiego przygotowali krótki apel, który miał na celu promowaniejęzyków obcych w naszym środowisku. Uczniowie przygotowali scenki w języku: angielskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim, holenderskim i włoskim. Spotkanie miało uświadomić wszystkim, że nauka języka to połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Na tę okoliczność została przeprowadzona wśród uczniów ankieta pt. „Uczę się języków obcych ponieważ…”. Jej wyniki   świadczą o tym, że nasi uczniowie zdają sobie sprawę, że uczenie się języków obcych to bilet do poznawania nowych miejsc, ludzi i ich kultur, to bilet do znajdowania ciekawej i rozwijającej pracy. To również możliwość nawiązywania przyjaźni.

Nauczyciele języka angielskiego ogłosili także konkurs rysunkowy na najciekawsze hasło promujące naukę języków obcych.

Prace oraz ankietowe wyniki zostały zamieszczone na tablicach szkolnych korytarzy.

 

alt

 

 

 

alt

 

alt

 

alt

 

 

Login Form