niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

"SZÓSTKA ŚPIEWA NA SZÓSTKĘ"

altDnia 25 maja 2013 r. w naszej szkole odbył się festiwal piosenki dla klas I - III. Przygotowania we wszystkich klasach trwały długo. Najpierw były dyskusje, którą piosenkę wybrać, potem odbyły się popisy w gronie kolegów i decyzje kto będzie ich reprezentował.

 

W niektórych klasach rodzice szyli stroje specjalnie na tę okazję, w innych szukano wymyślnych rekwizytów. Wszędzie odbywały się próby, podczas których ćwiczono nie tylko głosy, ale również odpowiednie gesty, ukłony. Organizacją konkursu zajęły się panie: Emilia Baum, Małgorzata Bródka, Grażyna Kozak, Katarzyna Gulińska, Mariola Labrzycka i Małgorzata Wegemund. Organizatorki konkursu dużo wcześniej przygotowywały dekoracje, upominki, dyplomy i dopracowywały szczegóły.

                Wreszcie nastąpił ten dzień. Komisja w składzie: Maria Cieślak, Elżbieta Kociemba i Małgorzata Worsztynowicz, zasiadła przy stoliku przygotowując się do uważnego słuchania. Dyrektor Alina Kozłowska uroczyście otwarła festiwal. Wtedy nastąpiła idealna cisza. Prowadząca Barbara Majchrzak zapowiedziała pierwszych wykonawców. Każda klasa prezentowała jedną piosenkę. Tematyka była różnorodna. Dzieci śpiewały piosenki o mamie, o pogodzie, o wiośnie, o wędrówkach i dalszych podróżach, a nawet o pieskach. Widownia była zasłuchana i z entuzjazmem oklaskiwała wszystkich uczestników. Wszystkie piosenki były wesołe, rytmiczne i doskonale wykonane. Komisja jednak dostrzegła najlepszych wykonawców. Po krótkiej naradzie ogłoszono wyniki. Zwyciężyła klasa II d. Piosenkę pod tytułem "Chodźmy do parku" zaśpiewały: Wiktoria Jaskulska, Oliwia Skrzypczak, Weronika Ignaszewska, Iga Kleniewska, Martyna Staszniewska, Marika Maciejewska, Alicja Kociucka, Klaudia Lączniak. To one śpiewały najpiękniej. Przygrywały sobie nawet na instrumentach perkusyjnych. Ta ósemka będzie reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Piosenki Dziecięcej "Wesołe Nutki" pod opieką pani Doroty Berger. Wyróżnienia otrzymały również trzy solistki; Julia Wawrzyniak, Klara Ściubeł, Wiktoria Jaskulska i Maria Andrzejczk. Tego samego dnia po południu zarówno laureatki jak i inni uczestnicy festiwalu, zaprezentowali swoje piosenki na Festynie Rodzinnym.

 

alt

alt

 

alt

alt

Login Form