poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Konkurs Kopernikus

altNadszedł dzień 22 maja, piękny, pogodny. Dla uczestników konkursu matematycznego „Kopernikus”, dzień oczekiwany. Wszyscy chcieli go wygrać. Andrea Fischer, Ewelina Krasnowska i Bartosz Konieczny w pełnej gotowości zebrali się przed szkołą, skąd mieli pomaszerować do "Jedynki" pod opieką Małgorzaty Bródki.

 

Spacer mógł tylko dotlenić umysły. Mimo powolnych kroków, dotarli na miejsce pół godziny przed czasem. Na ławeczce, na boisku szkolnym był czas na ostatnie uwagi i chwilę odpoczynku. Konkurs odbywał się w dużej ładnej sali nazywanej „Biskupią”. Dotarły tylko cztery reprezentacje różnych szkół, czyli 12 uczestników. Każdy wylosował własne imię matematyczne, które stanowiło oznaczenie miejsca i kod uczestnika. Do rozwiązania były tylko zadania tekstowe, jak się okazało wcale nie takie łatwe. Bartek jako jeden z pierwszych oddał kartkę, bo wszystko już zrobił. Dlaczego się spieszył? Dziewczyny pracowały prawie do końca. Andrea skreśliła całe zadanie o drzewach... Policzyła jeszcze raz. Czy dobrze? Komisja już sprawdza. Oczekiwanie na wyniki też jest stresujące. Ostatecznie Andrea Fischer zajęła III miejsce, Ewelina Krasnowska - IV, a Bartek znalazł się na miejscu X. Wszyscy otrzymali nagrody i dyplomy.

alt

 

alt

Login Form