poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Konkurs - Parki Narodowe w Polsce

altDnia 17 maja 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 6 im. Braci Barskich w Śremie odbył się XXII Gminny Konkurs Ekologiczny „Parki Narodowe w Polsce”.

 

 

Zaproszenie organizatorek – pani Ewy Świdurskiej i Małgorzaty Czarneckiej, przyjęły szkoły: SP Pysząca, SP nr 1 Śrem, SP Dąbrowa, SP Nochowo, SP nr 6 Śrem. Łącznie w konkursie wzięło udział czternastu uczniów.

Gminny Konkurs Ekologiczny jest tradycją „Szóstki” i stanowi zakończenie obchodów Dnia Ziemi w naszej okolicy. Od lat cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci z klas V i VI, które sprawdzają swoją wiedzę przyrodniczą. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z piętnastu pytań zamkniętych i dziesięciu otwartych. Musieli dobrze opanować nie tylko podstawowe wiadomości takie jak: nazwy parków, ich położenie, ilość, przeznaczenie, daty ich utworzenia, ale także rozpoznać na podstawie ilustracji rodzaje drzew, które można spotkać w parkach, rozwiązać krzyżówkę, uzupełnić zdania wyrazami podanymi w ramce itp. Na udzielenie odpowiedzi uczniowie mieli 45 minut.

Najlepszym znawcą tematu okazał się uczeń Szkoły Podstawowej nr 1- Maciej Bartoszewski, drugie miejsce zdobył reprezentant gospodarzy- Michał Słowiński ze Szkoły Podstawowej nr 6, natomiast miejsce trzecie zajęła Marta Skrzypek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Śremie. Podsumowania i wręczenia nagród dokonały: Ewa Świdurska i Małgorzata Czarnecka- nauczyciele przyrody oraz Henryka Socha i Wiesława Grobelna z Towarzystwa Miłośników Ziemi Śremskiej.

 

alt

alt

 

 

Login Form