czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Bezpieczny Tydzień - Pon. 13 maja 2013 r.

btydz

Dzisiejszy dzień był poświęcony ratownictwu. Pewność, że umiemy pomóc sobie nawzajem, a także otrzymamy fachową pomoc medyczną daje nam silne poczucie bezpieczeństwa.

Uczniowie klas III tradycyjnie już przechodzą krótkie szkolenie udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia są prowadzone zgodnie z programem WOŚP "Ratujemy i Uczymy Ratować". Dla tych dzieci był zorganizowany konkurs "Umiemy ratować". Dzisiaj na apelu dla klas II i III zostały ogłoszone wyniki tego konkursu. Uczennice klas IV przedstawiły scenkę pt."Wypadek". Święto Pielęgniarek było okazją do spotkania z panią Alicją Okoniewską,  pielęgniarką, która wyjaśniła dzieciom najważniejsze zasady postępowania z poszkodowanym. Podziękowaliśmy naszemu gościowi kwiatkami i laurką z najlepszymi życzeniami.
Podczas apelu okazało się, że klasy II i III świetnie znają wszystkie numery telefonów alarmowych.
    Gościem specjalnym dzisiejszego spotkania był pan vice burmistrz,  przewodniczący Rady Programu Bezpieczne Miasto - Bartosz Żeleźny.
Realizacją zagadnień pierwszej pomocy przedmedycznej oraz dzisiejszego apelu zajęła się pani Małgorzata Bródka. Nad całością czuwała pani pedagog Jolanta Kujawa-Wełyczko.

foto1

foto2

foto3

foto4

 

Login Form