niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Bezpiecznie w „Szóstce”

alt

 

alt

W piątek 10 maja 2013 roku w bibliotece szkolnej odbył się konkurs drużyn klas czwartych pt. „Bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym”. Zorganizowano go w ramach programu „Bezpieczny Tydzień pod patronatem Rady Programu Bezpieczne Miasto”.

 

 

 

Uczniowie musieli rozwiązać test próbny na kartę rowerową, który składał się z 36 pytań

z wyborem odpowiedzi : a, b lub c.

alt

 

Tego samego dnia w sali gimnastycznej, uczniowie klas pierwszych spotkali się z nadkomisarz Ewą Kasińską KP Policji w Śremie, weterynarz Justyną Janiak oraz sierżantem sztabowym Sebastianem Tasiemskim. Zaproszeni goście przeprowadzili z dziećmi pogadankę na temat bezpiecznego zachowania wobec zwierząt. Uczestnicy zajęć pt. „Czy pies musi ugryźć” mieli okazję obejrzeć elementy tresury i wyszkolenia policyjnego psa patrolowo- tropiącego, które zaprezentował sierżant sztabowy Sebastian Tasiemski ze swoim podopiecznym- psem Cywilem. Dużą sympatię wśród dzieci wzbudził także mastif hiszpański o imieniu Giza, z którym uczniowie chętnie się zaprzyjaźnili.

alt

 

foto5

foto6

 

Login Form