poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Dzień Ziemi

alt18 kwietnia 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 6 im. Braci Barskich odbył się apel z okazji Dnia Ziemi. Przedstawienie o tematyce ekologicznej pt. „Sąd nad człowiekiem” przygotowali uczniowie z klasy IV a pod kierunkiem nauczycieli przyrody: Ewy Świdurskiej i Małgorzaty Czarneckiej.

 

Apel stanowił okazję do podsumowania konkursu pt. „Eko- zabawka” oraz akcji ekologicznych „Puszkobranie” i „Zbiórka zużytych baterii”. Konkurs polegający na wykonaniu zabawki ekologicznej z materiałów wtórnych np. kartonów, plastikowych butelek, torebek foliowych, puszek lub nakrętek, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością. Powstały takie prace jak: ośmiornica, marionetka, ogródek ekologiczny, żaba, roboty, pociągi. Spośród 51 prac zgłoszonych do konkursu przyznano następujące miejsca:

I-                     Oliwia Grzegorzewska z klasy V a

II-                   Jan Orzechowski z klasy V e

III-                  Aleksandra Finger z klasy V a

 

Wyróżnienia za piękne prace otrzymali także: Mikołaj Marmurowicz z klasy IV a, Patrycja Zegar, Olga Ochocka i Filip Grzelewski z klasy IV d, Mirella Krawczyk, Joanna Szafińska i Jakub Kilanowski z klasy V b, Jakub Wróbel z klasy V c, Aleksandra Tomczak z klasy VI a i Julia Golec z klasy VI b. Wszyscy uczniowie zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami.

alt

Login Form