poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Konkurs recytatorski kl.III

recytatorski1W czwartek 6 grudnia 2012 roku, w holu szkoły odbył się Konkurs Recytatorski dla uczniów klas III. Jego głównym celem była popularyzacja poezji dla dzieci oraz rozwijanie zdolności recytatorskich.

O piękną oprawę plastyczną i przygotowanie konkursu zadbały Panie: Elżbieta Formaniak, Izabela Pezdek, Alina Kozłowska i Bożena Pierzchała. Natomiast talenty recytatorskie oceniało i czuwało nad prawidłowym przebiegiem zmagań konkursowych jury w składzie: Małgorzata Worsztynowicz, Agata Kociucka i Adam Mrozek. W konkursie udział wzięło po trzech przedstawicieli z każdej klasy trzeciej. Zadaniem dwunastu uczestników była recytacja wierszy dowolnych autorów z zakresu literatury dziecięcej. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom przygotowania, zadbali o ciekawy wizerunek sceniczny i repertuar.

W trakcie obrad jury ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pt. „Bohater poezji dziecięcej”, wręczono nagrody i dyplomy za najpiękniejsze prace. Jednak największe emocje wzbudził werdykt członków komisji i wyniki zmagań recytatorskich. Ogromne wrażenie na zgromadzonych w holu szkoły wywołała recytacja wiersza Aleksandra Fredry pt. „Małpa w kąpieli” w wykonaniu Joanny Kołutkiewicz z klasy III d, która zdobyła I miejsce. Drugie miejsce zajął Mateusz Ignaszewski z klasy III d („Paweł i Gaweł” A. Fredry) a trzecie wywalczył Aleksander Czarnecki z klasy III b („Stefek Burczymucha”M. Konopnickiej).

 

 

Login Form