czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Dzień Papieski

W dniu 16.10. 2012 (wtorek) w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się apel pod hasłem: Jan Paweł II- Papież Rodziny. Uczniowie pod kierunkiem Małgorzaty Worsztynowicz, przygotowali piękny montaż słowno- muzyczny przybliżający postać Jana Pawła II- odważnego i świętego człowieka naszych czasów.


„Światło niezwykłego pontyfikatu Jana Pawła II rozbłysło 16 października 1978 roku. Jasność wypowiadanych słów, biel sutanny, dobroć i szczerość malująca się na twarzy kardynała Wojtyły z Krakowa sprawiły, że zjednał sobie tysiące ludzkich serc, które odtąd w modlitewnym trwaniu na pielgrzymkowym szlaku towarzyszyły temu wyjątkowemu człowiekowi- zastępcy świętego Piotra na ziemi”- słyszeliśmy z ust narratora. W trakcie programu recytator przypomniał: „Karol Wojtyła Papieżem, raduje się cały świat, na Ojca Świętego z Polski czekaliśmy tysiąc lat. Chwała Tobie Panie Jezu, rozmodlony śpiewa lud, pamiętnego października wydarzył się dla nas cud”.  Uczniowie  bardzo umiejętnie przybliżyli postać tego wyjątkowego Polaka, jego życie oraz działalność. Julia Trawińska- uczennica klasy VI a zachwyciła wszystkich wykonaniem utworu pt. „Alleluja”, a Julia Paterczyk z klasy VI d piękną grą na skrzypcach ulubionej pieśni Jana Pawła II- „Barki”.

 

 

 

Login Form