czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Osiągnięcia 2011/2012

 alt

STYPENDYŚCI 2012

 

Dn.11.06.2012r.został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs plastyczny pod hasłem ”Park Powstańców Wielkopolskich - miejscem edukacji i wypoczynku” ogłoszony przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej z okazji jubileuszu 125-lecia.

Osiągnięcia uczniów SP 6:

III miejsce – Martyna Browarczyk kl.VIs i Szymon Furjan kl.VIs

wyróżnienie – Joachim Kaźmierczak kl.IVd

Informuję również, że uczniowie SP 6 biorą udział w konkursie „To Ja!” ogłoszonym przez poznańską Fundację Trzeźwy Umysł. Wynikiw VIII br.

Prace E.Chrastek(2), O.Nowak i W.Nawrockiej z kl.VI zostały wysłane na Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży w Toruniu. Wynikiw X 2012r.

Gratuluję sukcesów i życzę kolejnych pięknych przygód ze sztuką!!!

_________________________________________________

VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY DLA KLAS II-III „GRASZW ZIELONE? – GRAM!”

20 kwietnia 2012 roku trzyosobowa drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Amadeusz Kramm, Anna Wencka i Kamil Grelak z klas trzecich wraz ze swoją opiekunką, która ją przygotowała, panią Katarzyną Gulińską wyruszyła do Dąbrowy na VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY DLA KLAS II-III „GRASZ W ZIELONE? – GRAM!”. Nasza drużyna była w bojowych nastrojach. Wyposażona w wiedzę i umiejętności.

Sprawdziliśmy się na medal! Wśród dziesięciu drużyn ze szkół podstawowych naszej gminy okazaliśmy się najlepsi!

___________________________________________________

KONKURS PIOSENKI O RODZINI

Wtorek, 8.05.2012r. był wyjątkowym dniem dla wszystkich uczniów, których pasją jest śpiewanie. Punktualnie o godzinie 13.30 w bibliotece szkolnej rozpoczął się Konkurs Piosenki o Rodzinie. Jego przygotowaniem i organizacją zajęły się: Agata Kociucka- bibliotekarz oraz Małgorzata Worsztynowicz- nauczyciel muzyki.W konkursie udział wzięli przedstawiciele klas III-VI. Występowali soliści, duety i zespoły wokalne. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom przygotowania, chociaż często dawała znać o sobie trema.

W jury zasiadły: Agata Kociucka, Małgorzata Worsztynowicz oraz Kinga Osinkowska, które miały ogromny problem z wyborem zwycięzcy. Po burzliwych obradach przyznano nagrody i wyróżnienia:

I miejsce- solista Bartosz Hołubowski- klasa V d, piosenka- „List do M”,

II miejsce- zespół: Justyna Żyto, Zuzanna Baum, Julia Żyto, Anna Wencka, Aleksandra Rachmajda- klasa III d, piosenka- „Wiosenny spacer”,

III miejsce- duet: Monika Steinitz- klasa VI b oraz Julia Majorczyk- klasa IV, piosenka- „A ja wolę moją mamę”.

Wyróżnienia otrzymali:Antonina Piasecka III a, Paulina Dąbrowska IV d, Olga Skotarczak VI b, Weronika Wróblewska IV b, Julia Bogdziewicz IV b, Agnieszka Pietrzak III a, Oliwia Mamczak IIIc.

Zdobywcy I, II i III miejsca będą reprezentować naszą szkołę w I Powiatowym Festiwalu Piosenki o Rodzinie pod hasłem „Cudownych rodziców mam”, który odbędzie się 25 maja 2012 roku w Klubie Relax.

__________________________________________________

GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dnia 22 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się gminny konkurs znajomości języka angielskiego. W konkursie udział wzięło po trzech reprezentantów szkół podstawowych z naszej gminy. Zadania, z którym przyszło się zmierzyć uczniom klas V i VI obejmowały gramatykę i słownictwo języka angielskiego na bardzo wysokim poziomie. Najlepszy wynik uzyskała Kasia Choma, uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej nr 6 im. Barci Barskich w Śremie, której nauczycielem języka angielskiego jest pan Michał Sarbak. Młodym językowcom życzymy dalszych sukcesów!

_______________________________________________________

GMINNY KONKURS MATEMATYCZNO- PRZYRODNICZY

Dnia 27.03.2012 odbył się etap szkolny Gminnego Konkursu Matematyczno- Przyrodniczego dla klas IV. UczniowieSP nr 6: Mikołaj Hołysz (IV a), Albert Weber (IV e) i Konrad Pezdek (IV b) uzyskali najlepsze wyniki i zakwalifikowali się do finału, który odbędzie się 13.04.2012 w Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie. Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

13.04.2012 (piątek) w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się finał Gminnego Konkursu Matematyczno- Przyrodniczego,w którym uczeń naszej szkoły Mikołaj Hołysz zdobył IV miejsce, a finalistami zostali: Konrad Pezdek i Albert Weber.

________________________________________________________

XVI KONKURS WIEDZY O WIELKOPOLSCE

14.03.2012 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Śremie odbył się etap rejonowy XVI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Wśród 77 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów znaleźli się również nasi uczniowie: Anna Włochal oraz Michał Słowiński.

Oboje zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego (finałowego), który odbędzie się 14.05.2012 r.

--------------------------------------------------------------------------
10 lutego 2012 w Szkole Podstawowej w Wyrzece odbył się Gminny konkurs "Tangramowy zawrót głowy".

Konkurs przygotowała pani Katarzyna Grześ.

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat pangramu. Układanka ta kształtuje logiczne myślenie u dzieci, zmusza do poszukiwania nietypowych rozwiązań, wpływa bardzo pozytywnie na rozwój wyobraźni. Uczniowie mogą się przekonać, że matematyka to nie tylko liczby i zadania tekstowe, ale także kraina, w której można się dobrze bawić.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV, V i VI ze SP nr 1 i nr 6 ze Śremu, SP z Bodzyniewa, Nochowa oraz uczniowie z Wyrzeki.

Uczestnicy konkursu przygotowali historyjki tangramowe, wykazali się wiedzą na temat tangramów oraz układali na czas różne figury.

Najlepszy wynik w układaniu figur tangramowych uzyskali:

z klas szóstych– Mikołaj Siejak ze SP w Bodzyniewie,z klas piątych PaulinaSzczepaniak ze SP nr 6,

a z czwartych Arkadiusz Skrzypczak ze SP w Bodzyniewie.

Wyniki drużynowe przedstawiają się następująco:

Klasy szóste

I miejsce SP w Bodzyniewi

II miejsce uczniowie z Wyrzeki

III miejsce SP w Nochowie

Klasy piąte

I miejsce SP nr 6 w Śremie  

II miejsce SP w Nochowie

III miejsce SP w Bodzyniewie

Klasy czwarte

I miejsce SP nr 1 w Śremie

II miejsce SP w Nochowie

III miejsce SP nr 6 w Śremie.

Wszyscy uczestnicy konkursu czas oczekiwania na ogłoszenie wyników spędzili przy ognisku, gdzie mogli upiec kiełbaski.

Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody.

--------------------------------------------------------------------------

 

„Kindersztuba- staranne wychowanie”

Dnia 8.02.2012 w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Nochowie odbył się konkurs pt. „Kindersztuba- staranne wychowanie”, którego organizatorkami były: Agata Ziętek i Hanna Bekas. Wzięliw nim udział przedstawiciele SP nr 1, SP Wyrzeka, SP nr 6 oraz gospodarze spotkania- SP w Nochowie.

Zadania konkursowe podzielono na kilka etapów, w których uczniowie musieli wykazać się znajomością savoir-vivre. Pytania w teście dotyczyły zasad obowiązujących podczas jedzenia posiłków, rozmów telefonicznych, przedstawiania się, witania, rozpakowywania prezentów.

Dzieci musiały także uzupełnić tekst sprawdzający ich wiedzę na temat rozmieszczenia nakryć i sztućców, zajmowania miejsc przez zaproszonych gości oraz zachowania przy stole. Wielką sztuką okazało się samodzielne ułożenie talerzy, łyżeczek, widelczyków do ciasta, filiżanek oraz serwetek.

Naszą Szkołę reprezentowały dwie trzyosobowe drużyny / kl.III- Maria Słowińska, Faustyna Krawczyk i Bruno Gapys i kl. IV- Paulina Dąbrowska, Daria Dworczak i Wiktoria Pietek/, pod opieką Małgorzaty Wegemund i Danuty Kicińskiej. Przedstawiciele klas III zajęli zaszczytne I miejsce i tym samym zakwalifikowali się do finału, który odbędzie się w restauracji „ NOVA” w Śremie 1.06.2012 . Starsi uczniowie zajęli IV miejsce.

WOJEWÓDZKI KONKURS- etap rejonowy

Odbyły się jużetapy rejonowe Wojewódzkiego Konkursu:Matematycznego , Przyrodniczego i Humanistyczny. Nasi uczniowie zakwalifikowali się do kolejnego , ostatniego etapu.

WOJEWODZKIKONKURS HUMANISTYCZNY

Etap rejonowy odbył się 15.01.2012. Do etapu wojewódzkiego przeszły 2 osoby:

Iga Chrzanowska kl.6s

Julia Paterczyk kl.5d

Etap wojewódzki odbędzie się 3.03.2012 w Poznaniu

I WOJEWÓDZKI KONKURS PRZYRODNICZY

Etap rejonowy odbył się 26.01.2012 w Poznaniu. Do etapu wojewódzkiego przeszły 2 osoby:

Iga Chrzanowskakl. 6s

Marta Nikitynkl. 6a

Etap wojewódzki odbędzie się 2.03.2012 w Poznaniu.

I WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY

Etap rejonowy odbył się 3.02.2012. Do etapu wojewódzkiego przeszedł

Jakub Piaseckikl.6a

Etap wojewódzki odbędzie się 10.03.2012 w Poznaniu

 

----------------------------------------------------------------------------

Dnia 14.01.2012 odbył się półfinał i finał Poznańskiego Konkursu Matematycznego dla klas 6.

Uczeń naszej szkoły Jakub Piasecki (6a), zakwalifikował się do finału, w którym to zdobyłII miejsce w kategorii klas szóstych.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Etap  Gminny  Wojewódzkiego  Konkursu  Recytatorskiego
Dnia 17 stycznia 2012r w Szkole Podstawowej nr6 im. Braci Barskich w Śremie odbył się etap gminny  Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Do konkursu zgłosiło się 13 uczestników. Występy oceniało jury w następującym składzie : p. Aleksandra Strabel- przewodnicząca, p. Ewa Nowak- członek i p. Hanna Kabat- członek.
Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali :
- kategoria kl. III- IV SP – I miejsce zajęła Ada Żurawik  z Zespołu Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Nochowie
- kategoria kl. V- VI SP -  I miejsce zajęła Olga Łabutka ze Szkoły Podstawowej nr6 w Śremie
- kategoria klas gimnazjalnych -  I miejsce zajął Michał Pawlak ze Szkoły Podstawowej w Zbrudzewie
Osoby te będą brały udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 3 marca 2012r w Śremskim Ośrodku Kultury .
Po zakończonej prezentacji wszystkich uczestników konkursu przewodnicząca jury p. Aleksandra Strabel zabrała głos i udzieliła cennych wskazówek dotyczących doboru tekstów, sposobu recytacji i popełnianych błędów.
-----------------------------------------------------------------

10.11.2011 na „Maltańskich Termach” odbył się finał Drużynowych Mistrzostw w Pływaniu Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i  Ponadgimnazjalnych. Zawody rozgrywane były w ramach  XIII Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej organizowane przez Szkolny Związek Sportowy.    Sztafeta ze Szkoły nr 6 zajęła III miejsce na czterdziestu finalistów wyłonionych z powiatów Wielkopolski. W sztafecie 10x25m stylem dowolnym startowało na przemian  5 dziewcząt i 5 chłopców.  Były to pierwsze zawody rozgrywane na nowym obiekcie  mieszczącym w części sportowej 3900 miejsc na trybunach .

-------------------------------------------------------------------

Dnia 19.11.2012 odbył się po raz szósty Mityng Pływacki o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza. W zawodach uczestniczyło 360 zawodników z 17 klubów  zachodniej Polski.
Śremski klub reprezentowało 21 zawodników . Przed południem do rywalizacji przystąpili zawodnicy roczników gimnazjalnych. Śremianie zdobyli  łącznie 5 medali.
W bloku popołudniowym pływali przedstawiciele roczników podstawówki. Młodsi zawodnicy wywalczyli także pięć medali. Złoty medal zdobyła uczennica naszej Szkoły- Michalina Górkiewicz na dystansie 50m stylem klasycznym oraz srebrny na dystansie 100m stylem zmiennym , złoty zdobyła również reprezentantka SP nr 6 Laura Skiba na dystansie 50m stylem dowolnym,  dwa srebrne zdobyła Karolina Mucha na dystansie 50m stylem grzbietowym i 50m stylem dowolnym.
Dziewczęta w składzie Klaudia Mroczkowska, Michalina Górkiewicz, Karolina Mucha oraz Katarzyna Choma  wygrały sztafetę 4x50m stylem zmiennym .
----------------------------------------------------------------------------

Dnia 12.12.2011 (poniedziałek) w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika

odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Muzyce.

Uczniowie naszej Szkoły zajęli następujące miejsca:

Julia Paterczyk z klasy V d- I miejsce,

Wiktoria Pankowska z klasy V c- II miejsce.

Wyróżnienia otrzymali:

Adrian Karolewski z klasy V b oraz Małgorzata Matuszak z klasy IV b.

Gratulujemy!!!Uczennica kl. 4c: Natalia Kusiak zajęła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Szkół Podstawowych w Szachach i wystąpiła w finale wojewódzkim, który odbył się 10 grudnia w Poznaniu. Nasza reprezentantka zajęła w nim 29. miejsce na 55 uczestniczek, wśród których oczywiście dominowały szachistki starsze: z klas piątych i szóstych.

Odbyły się już szkolne etapy Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego,

Przyrodniczego i Matematycznego.

Do etapu rejonowego zakwalifikowały się następujące osoby:

Wojewódzki Konkurs Humanistyczny

MartaNikityn 36 p.

Izabela Śmiejczak 36 p.

IgaChrzanowska 35 p.

OliwiaNowak 34 p.

Wiktoria Turczyńska 33 p.

Weronika Jagodzińska 32 p.

JuliaPaterczyk 32 p.

Karolina Mucha 31 p.

KacperKossakowski 30 p.

 

I Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy:

Nikityn Marta VIa 35p.

Chicheł Wiktor Vc 35 p.

Słowiński Michal Vb34p.

Kossakowski Kacper VIc32p.

Browarczyk Martyna VIc31p.

Browarczyk Martyna VIc 31p.

Chrzanowska Iga VIs 31p.

Szczepaniak Paulina Vd 31p.

Choma KatarzynaVis 30p.

Woźniak Jakub Vc30p.

Dąbek Mateusz VIc 30p

 

Wojewódzki Konkurs Matematyczny:

Do etapu rejonowego I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

zakwalifikował się:

JAKUB PIASECKI30 p. KL.VI a

 

_______________________________________________________

15 grudnia 2011 roku w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się etap szkolny XVI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Wzięli w nim udział uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: przewodnicząca- p. Anna Jankowiak oraz członek- p. Julita Walkiewicz. Uczestnicy w ciągu 45 minut rozwiązywali test składający się z zadań otwartych i zamkniętych, w którym musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z historii Wielkopolski, znajomością walorów przyrodniczych, zabytków architektury naszego regionu.

W zmaganiach powiatowych naszą Szkołę będą reprezentować:

z klas czwartych- Zuzanna Waligóra, Aleksandra Pawłowska, Patrycja Sentfleben,

z klas piątych- Michał Słowiński, Hanna Gumińska, Adrian Karolewski,

z klas szóstych- Anna Włochal, Oliwia Pachura, Weronika Jagodzińska.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie powiatowym,

który odbędzie się 24 stycznia 2012 r.

________________________________________-

Dnia 30.09 2011 r. odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny z J. angielskiego dla klas IV – VI

pt.„Pocztówka z wakacji”

I miejsceMaja Ławniczak kl. VIc

II miejsceIzabela Śmiejczakkl.VIc

III miejscePaweł Skrzypczakkl. Vd

Natomiast w klasach I – III

pierwsze miejsce zdobyłaFaustyna Krawczyk

 

_____________________________________________________

Dnia 21 listopada 2011 roku w Szkole Podstawowej Nr 1

odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania dla kl VI

Milo nam ogłosić, że uczennica naszej szkołyMaja Ławniczak z kl. 6c zajęła I miejsce,

serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

____________________________________________________

Dnia 23.11. 2011r. odbył się konkursu „Śremski Tandem Szow”- II edycja

Bartosz Hołubowski z kl. Vd został Laureatem tego konkursu.

 

______________________________________________________

Dnia 25.11. 2011r. w Szkole Podstawowej Nr1

odbył się finał Gminnego Konkursu Matematycznego „SUDOKU”

Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

I miejsceRoksana Pachura kl. 5d

III miejsceJulia Formaniak kl. 6c

_____________________________________________

Dnia 30.11.2011rodbył się w naszej szkole

„Gminny Konkurs RecytatorskiPoezji Patriotycznej i Wojennej”

Jury postanowiło przyznać dwa I miejsca:

Michał Słowiński z kl. 5b - SP6

Marta Kalinowska- SP1

II miejsce Olga Łabutka kl.5d- SP6

III miejsce MajaŁawniczak kl.6c- SP6

 

 

______________________________________________________________

Dnia 31 listopada 2011r. w Szkole Podstawowej Nr4

odbył się Gminny Konkurs Plastyczny "Spotkanie z grafiką"

Sukcesy naszych uczniów:

II miejsce Olga Kaczmarek kl.4d

II miejsce Oliwia Nowak kl.6c

III miejsce Szymon Furian kl.6s

wyróżnienie Paulina Szczepaniak kl5a

 

 

__________________________________________________

 

 

 

Dnia 5.12 2011 Odbył się Konkurs Recytatorski dla klas III

I miejsce Maria Słowińska kl IIIa

II miejsce Amadeusz Kramm kl. IIIc

IIImiejsce Maksymilian Seroka IIId

Konkursowi recytatorskiemu towarzyszył plastyczny,

którego tematem była ilustracja do przygotowanego wiersza.

W tym konkursie wyróżniono prace następujących uczniów:

Dominik Fabisiak III e, Patrycja Zegar III d,

Kacper Kownacki III d, Tomasz Głowacki III c,

Maria Bąk III b, Faustyna krawczyk III a, Michał Szczepaniak III

Login Form