poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Sukcesy 2009/2010

Turniej Szachowy o Puchar Przewodniczącego Rady Rodziców

Tradycja Turnieju sięga 1994 roku. W bieżącym roku w zawodach uczestniczyło 17 szachistów – i była to okazja do zmierzenia się początkujących adeptów królewskiej gry z doświadczonymi zawodnikami.

Oto wyniki tegorocznego turnieju rozegranego w naszej szkole 7.02.2010r.

- Najlepsza trójka:

1. Tomasz Kozłowski

2. Bogusław Górski

3. Stanisław Koliński

Pozostałe kategorie:

- Najlepszy junior:

Marek Simon

- Najlepszy zawodnik SP6:

Antoni Koliński

- Najlepsza zawodniczka SP6:

Natalia Kusiak

- Najlepszy zawodnik / zawodniczka bez kategorii szachowej:

Magdalena Stachowiak

Nagrody tradycyjnie ufundowała Rada Rodziców, a zwycięzca otrzymał na własność Puchar Przewodniczącego Rady Rodziców.

Zapraszamy wszystkich szachistów za rok!

Jednocześnie przypominamy o zajęciach kółka szachowego, które odbywają  się w naszej szkole w poniedziałki w godz. 16.00 – 17.30

           

 *******************************************************************

LAUREACI KONKURSÓW MATEMATYCZNYCH 2009/2010

 


1.      SUDOKU (GMINNY) – 16.11.2009 (etap szkolny), 27.11.2009 (finał w SP1 w Śremie)

 

·         Wiktor Sutor (4a) – I miejsce w gminie

·         Tomasz Bieńkowski (4b) – II miejsce w gminie

·          Dominika Kozłowska (5b) – II miejsce w gminie

 

2.       MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY  MIASTA POZNANIA I OKOLIC DLA : 

                                       

 KLAS 4 - 04.01.2010 (etap szkolny), 05.02.2010 (finał w Poznaniu)

·         Tomasz Bieńkowski (4b) – finalista

·         Wiktor Sutor (4a) – finalista

·         Kacper Kossakowski (4c) - finalista

 

       KLAS 6 - 04.01.2010 (etap szkolny), 06.02.2010           (finał w Poznaniu)

·         Jędrzej Gabryel (6b) – I miejsce

·         Katarzyna Godlewska (6b) – II miejsce

·         Agata Czarnecka (6b) – III miejsce

 

 

3.       ZŁOTA ŻABKA w dziedzinie matematyki – 02.12.2009 (etap szkolny)

     20.02.2010 (finał w Swarzędzu)

 

·         Jędrzej Gabryel (6b) – II miejsce w finale

 

4.       IV WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNO- PRZYRODNICZY - 05.12.2009 (etap szkolny), 16.01.2010 (etap rejonowy we Wrześni), 06.03.2010 (finał wojewódzki w Obornikach Wlkp.)     

·         Agata Czarnecka (6b) – laureatka (zwolnienie z sprawdzianu szóstoklasisty)

·         Jędrzej Gabryel (6b) – laureat (zwolnienie z sprawdzianu szóstoklasisty)

 

 

5.      PARYŻ ZAPRASZA MISTRZÓW – 22.12.2009 (etap szkolny), 20.03.2010 (półfinał krajowy), 08-09.05.2010 (finał krajowy we Wrocławiu)

 

·         Oliwia Pachura (4a) – finalistka

·         Jakub Piasecki (4a) – finalista

·         Wiktor Sutor (4a) – finalista

·         Tomasz Bieńkowski (4b) – finalista

·         Jan Gabryel (4b) – finalista

·         Aleksander Śmigielski (5d) – finalista

·         Wiktoria Lewandowska (5s) – finalistka

·         Oliwia Skiba (5s) – finalistka

·         Jędrzej Gabryel (6b) – finalista

·         Katarzyna Godlewska (6b) - finalistka

 

6. OXFORD 2010  

    * KACPER KOSSAKOWSKI KL4             100 pkt
    * PATRYCJA KACZMAREK KL4               96 pkt.
    * TOMASZ BIENKOWSKI  KL4                96 pkt.
    * ANNA LISIECKA  KL4                          96pkt.
    * IGA CHRZANOWSKA  KL4                   96 pkt.
    * MARTA NIKITYN KL4                          92 pkt.
    * JAKUB PIASECKI  KL4                         88 pkt
    * WIKTOR SUTOR  KL4                         88 pkt.
    * ANNA WŁOCHAL  KL4                         88 pkt.
    * JAN GABRYEL  KL4                             84 pkt.
    * JULIA FORMANIAK KL4                       84 pkt.
    * DOMINIKA KOZŁOWSKA  KL5              96 pkt.
    * ANTONI KOLIŃSKI     KL5                   92 pkt.
    * MARCIN WACHOWIAK KL5                 92pkt.
    * MATEUSZ KALINOWSKI  KL5              92 pkt.
    * OLIWIA SKIBA  KL5                           88 pkt.
    * FILIP PRZYBYLSKI KL5                       88 pkt.
    * ALEKSANDER ŚMIGIELSKI KL5            84 pkt.
    * WACŁAW PRZYBYLSKI  KL5                84 pkt.
    * ELIZA WAWRZYNOWICZ KL5              84 pkt.
    * AGATA BRUSS KL5                            84 pkt.
    * JĘDRZEJ GABRYEL  KL6                    100 pkt.
    * KATARZYNA GODLEWSKA KL6          100 pkt.
    * JAKUB ZUWAŁA  KL6                        100 pkt.
    * KAROLINA BARAN KL6                        96 pkt.
    * MARIETTA  GRAJEWSKA KL6              96 pkt.
    * JOANNA PILC  KL6                              92 pkt.
    * MARTA JABŁOŃSKA  KL6                    92 pkt.
    * AGATA CZARNECKA KL6                     92 pkt.

 

 

 

     ****************************************************************        

 KONKURSY HISTORYCZNE:

WOJEWÓDZKI  KONKURS WIEDZY O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM

WERONIKA NIEMIER -  LAUREAT I STOPNIA

ALEKSANDRA MARCINIAK - LAUREAT II STOPNIA

 

XIV KONKURS WIEDZY O WIELKOPOLSCE

LAUREACI ETAPU POWIATOWEGO:

ANNA WŁOCHAL   KL4S

DOMINIKA KOZŁOWSKA   KL.5B

ELIZA WAWRZYNOWICZ  KL. 5C

ANTONI KOLIŃSKI    KL.5B

AGATA CZARNECKA  KL.6B

KAROLINA BARAN    KL.6B

 

GMINNY KONKURS O KS. P. WAWRZYNIAKU

MARCELINA ROŻEK   KL.6A  - I MIEJSCE

WERONIKA NIEMIER  KL.6A  WYRÓŻNIENIE

MIKOŁAJ SLOWIŃSKI  KL6A - WYRÓŻNIENIE

 

 

 *****************************************************************

 KONKURSY HUMANISTYCZNE

WOJEWÓDZKI KONKURS HUMANISTYCZNY - ETAP REJONOWY

FINALISTKA -  ADRIANNA KLAT

 
WOJEWÓDZKI KONKURS HUMANISTYCZNY

Adriana Klat (6B) została laureatką Wojewódzkiego Konkursu

Humanistycznego i dzięki temu uzyskała zwolnienie ze sprawdzianu szóstoklasisty, zdobywając maksymalnę liczbę punkltów - 40

*******************************************************************

 

JĘZYK ANGIELSKI

 KONKURS NA HALLOWEENOWĄ DYNIĘ:

I miejsce Agata Słomińska

II miejsce Przemek Sikorski

III miejsce Sandra Misiorna

 

"MISTRZ LITEROWANIA"

I miejsce Iza Śmiejczak

II miejsce Kacper Kossakowski

III miejsce  Klaudia Mroczkowska

 

"ŁOWCY TALENTÓW"

I miejsce: Marta Jabłońska, Jędrzej Gabryel, Krzysztof Szulc

II miejsce Karolina Meyer, Iza Wojciechowska

III miejsce Mateusz Cielebąk

 

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

I miejsce Aleksandra Marcinial

II miejsce Weronika Niemier

III miejsce Oskar Szymaszek

*******************************************************************8

Uczeń  Szkoły Podstawowej nr6 w Śremie Jędrzej Bartkowiak ( kl. 2c) startował w dniach12-13 września 2009r  w turnieju petanque dubletów .
Zajęcie drugiego miejsca w silnie obsadzonym turnieju to życiowy sukces jednego z najmłodszych w Polsce zawodników.
Osiągane wyniki pozwalają mieć nadzieję, że kolejne sukcesy Jędrzeja pojawią się niebawem.
Dla zainteresowanych tą grą podajemy adresy stron  internetowych:
www.petanque.pl          www.boule.srem.com.pl

Login Form