Szkoła Podstawowa nr 6 im. Braci Barskich5 hours ago
23 kwietnia w Zespole Szkół Katolickich im. Jana Pawła II odbył się powiatowy konkurs z języka angielskiego "Memory genius". Głównym celem konkursu było rozwijanie zasobu wiedzy uczniów w oparciu o naukę wybranego słownictwa. Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca:
I miejsce - Filip Korzeniewski 2b
I miejsce - Magdalena Krawczyk 3b
I miejsce - Tymon Kajetańczyk 8a
Serdecznie gratulujemy!
Dzień Języka Angielskiego w klasach innowacyjnych
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Braci Barskich5 hours ago
23 kwietnia w ramach Ogólnopolskiego projektu Angielski jest Fun-tastyczny klasy 1b i 4b obchodziły English Language Day. Uczniowie z reguły wiedzą, że w UK mówi się po angielsku – ale co z innymi krajami?! W tym roku uczniowie klasy 1b zostali zabrani na niezapomnianą wycieczkę do USA oraz Australii z pomocą google maps oraz youtube. Tegoroczne lekcje skupiły się na ciekawostkach kulturowych w postaci komiksów oraz interaktywnych ćwiczeń. Nie zabrakło też łamańcowego wyzwania. W klasie 4b uczniowie zapoznali się z filmikiem nt. życia Szekspira oraz uporządkowali historię miłosną Romea i Julii. Na zakończenie wykonali pracę obrazującą słynny cytat Szekspira „ Love is blind”.
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Braci Barskich5 hours ago
15 kwietnia odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Memory Genius dla klas 1-3 i 7-8. Eliminacje wyłoniły zwycięzców, którzy zakwalifikowali się do Powiatowego Konkursu Memory Genius w KCEK w Śremie.
W klasach 1-3:
I miejsce Kacper Gorwa z klasy 1B
I miejsce Filip Korzeniewski z klasy II B
I miejsce Magdalena Krawczyk z klasy III B
W klasach 7-8
I miejsce Julia Sobkowiak z klasy VII a
I miejsce Tymon Kajetańczyk
Główną ideą konkursu było sprawdzenie w formie pytań zamkniętych
poziomu opanowania zasobu słownictwa przygotowanego przez jury
konkursowe. Pytania zostały skonstruowane w taki sposób, aby
sprawdzić czy uczniowie potrafią wykorzystywać posiadaną wiedzę nie
tylko w teorii, ale również w praktyce. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Braci Barskich1 day ago
19 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rozgrywkach piłki nożnej o Puchar Tymbarku organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej.
W kategorii U8 naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy 1b, zdobywając II miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
💪
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Braci Barskich1 day ago
20 kwietnia w naszej szkole zakończyła się trwająca dwa tygodnie zbiórka okularów korekcyjnych.
Inicjatorem akcji jest Fundacja Redemptoris Missio z Poznania, z którą już wiele razy współpracowaliśmy. Warto podkreślić, że z fundacją bardzo prężnie współpracuje p. dr Izabela Rybakowska - śremianka, która w tym roku na przełomie lutego i marca przebywała na misjach w Afryce w Kamerunie, biorąc udział w akcji "Oczy Afryki". Wraz z innymi lekarzami wolontariuszami z Poznania, wykonywała operacje zaćmy.
Wobec powyższego, jest nam niezmiernie miło przekazać informację, że UDAŁO NAM SIĘ ZEBRAĆ 135 PAR OKULARÓW! Okulary zostaną wykorzystane w krajach misyjnych.
Dziękujemy za piękne świadectwo empatii, zrozumienia i życzliwości wobec potrzebujących pomocy i wsparcia!
Szkolny Klub Wolontariatu 😊