poniedziałek, października 25, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

MOŻNA CZYTAĆ WSZĘDZIE!!!

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest w naszym kraju od 2001 roku. Inicjatorem pomysłu była Polska Izba Książki, która wyznaczyła 29 września na czytelnicze święto. Tego dnia urodziła się Janina Porazińska (1882-1971) – autorka książek dla dzieci i młodzieży, współzałożycielka „Płomyka”. Przypomnijmy sobie jej utwory: Kichuś majstra Lepigliny, W Wojtusiowej izbie, Wesoła gromadka, Legendy, Maciuś Skowronek, Smyku, smyku na patyku (wiersze), Kto mi dał skrzydła (o Janie Kochanowskim) czy Szewczyk Dratewka.

W naszej szkole nauczyciele bardzo chętnie włączyli się do wspólnego czytania. Była to chwila relaksu,  dobry sposób na wspólne spędzenie czasu a przede wszystkim reklama książek gromadzonych w bibliotece szkolnej oraz ulubionych utworów dzieci. Czytaliśmy na lekcji i podczas przerw, w języku polskim i angielskim, na siedząco i leżąco!!! Super zabawa!

Login Form