poniedziałek, października 25, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

We wtorek, 29 września,  w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Koordynatorem akcji od lat w naszej szkole jest Pani Agata Kociucka.
Celem  tego święta jest promowanie czytelnictwa już od najmłodszych lat.
W klasie 1c rozpoczęliśmy lekcje od rozdania biletu z zaproszeniem do wysłuchania baśni H. CH. Andersena 'The ugly duckling" -„Brzydkie kaczątko” w wersji angielsko - polskiej.  Po przeczytaniu zadaniem dzieci było pokolorować kartę pracy z brzydkim kaczątkiem  naprawdę brzydko - co zdziwiło i rozbawiło dzieci :). Ostatnia karta pracy polegała na ułożeniu z pociętych fragmentów  łabędzia, a następnie pokolorowanie go - tym razem najpiękniej jak się da :)
Święto głośnego czytania warto obchodzić każdego dnia, nie tylko 29 września bo jak stwierdził włoski  pisarz Umberto Eco : „ Kto czyta książki, żyje podwójnie”. Bierzmy więc książki w dłoń i czytajmy, czytajmy dzieciom i sobie!

Film

Login Form