niedziela, października 24, 2021

KONKURSY HISTORYCZNE - osiągnięcia

„Historia magistra vitae est"- tak mawiali już starożytni. My także możemy, gdyż dzięki historii dowiadujemy się o dziejach naszych przodków. Ucząc się o tym, co było kiedyś, możemy wyciągnąć z ich postępowania wnioski i postąpić inaczej niż oni, by uniknąć błędów oraz ich  konsekwencji.
Nie dziwi zatem, że uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w konkursach historycznych osiągając w nich znaczące sukcesy. Przedstawiamy  młodych historyków i ich osiągnięcia.

*LAUREAT pierwszego miejsca XIV Konkursu Wiedzy o Antyku organizowanego przez Instytut Filologii Klasycznej UAM w Poznaniu, znawca historii i mitologii antycznej –

LEON WAWRZYNOWICZ

*Laureaci XIII Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim
„Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej" – posiadający olbrzymią wiedzę o wydarzeniach z dziejów Wielkopolski w latach 1918 -1919 –