czwartek, października 21, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

BIBLIOTEKA POLECA

BIBLIOTEKA SZKOLNA ONLINE
Nie możemy chodzić do szkoły, wszystkich obowiązują nowe obostrzenia sanitarne, ale na szczęście biblioteka nie ogranicza swojej działalności.  E-książki nie muszą przechodzić kwarantanny!  Możecie słuchać i czytać do woli. Aby uprzyjemnić ten czas spędzony w domu, proponuje korzystanie z bogatej kolekcji literatury dziecięcej i młodzieżowej, którą znajdziemy na stronach internetowych:  
Lektury szkole:

https://wolnelektury.pl/

https://lektury.gov.pl/

Bajeczki dla najmłodszych czytelników:

https://bajki-zasypianki.pl/bajki-online - pouczające bajki pomagajki i z morałem.

https://miastodzieci.pl/bajki/ - fantastyczne bajki do czytania i oglądania.

http://basn.pl/wierszyki/  - na tej stronie znajdziesz zabawne i mądre wierszyki dla dzieci.

 

Jest co czytać i słuchać całe popołudnia, a nawet dłużej!!!

W tym tygodniu biblioteka szkolna poleca książki dostępne w wersji online:


Bolesław Leśmian
Klechdy sezamowe: Baśń o Aladynie i o lampie cudownej

Postaci Aladyna nie trzeba przedstawiać dzieciom - ten chłopiec, który z ubogiego syna krawca stał się bogatym i potężnym księciem, a wszystko dzięki pewnej magicznej lampie, znany jest już kolejnym pokoleniom małych miłośników baśni.
To opowieść o losach Aladyna w klasycznej odsłonie, autorstwa jednego z najlepszych polskich twórców, Bolesława Leśmiana. Poczytajcie o leniwym, ale zawsze mającym szczęście Aladynie, złym czarnoksiężniku o niemożliwym do wymówienia imieniu, potężnym błękitnym dżinnie mieszkającym w zaczarowanej lampie, cudnej urody księżniczce i ich niesamowitych przygodach!

https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/klechdy-sezamowe-basn-o-aladynie-i-o-lampie-cudownej.html#sec25

Rudyard Kipling
Księga dżungli

Mauli, chłopiec wychowany przez wilki w dżungli i przyjęty do społeczności, musi niebawem opuścić dżunglę — jest już prawie dorosłym człowiekiem i musi wrócić do ludzi.
Zanim odejdzie, będzie musiał nie tylko pożegnać się z opiekunami, lecz także pokazać tym, którzy go nie akceptowali i chcieli zabić jako dziecko, swoją potęgę. W życiu Mauliego zajdą niebawem ogromne zmiany. Doświadczenie zdobyte w dżungli oraz nauki od zwierząt nie zostaną jednak tak szybko zapomniane.
Księga dżungli to najsłynniejsza powieść autorstwa angielskiego pisarza Rudyarda Kiplinga, wydana w 1894 roku. Wielokrotnie ekranizowana, stała się jedną z najbardziej popularnych narracji, ma wiele odniesień w innych tekstach kultury. Rudyard Kipling zasłynął przede wszystkim jako autor powieści młodzieżowych.


https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/ksiega-dzungli/

Login Form