wtorek, września 27, 2022
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH - 2020

Od 26 września do 2 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Wydarzenie miało na celu zachęcenie do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.


Jak co roku nauczyciele języka angielskiego przygotowali dla uczniów wiele atrakcji. Uczniowie oprócz prezentacji multimedialnej na szkolnym telebimie mieli również możliwość udziału w następujących konkursach:
DLA KLAS 1-3 konkurs plastyczny „The flag of my favourite country”
DLA KLAS 6-7 "National Anthems" — quiz muzyczny
DLA KLA5 4-7 Konkurs plastyczny pt. „ A new country”
DLA KLAS 8 QR KODY „The most beautiful and and breath taking monuments in the world”
DLA KLAS 4-7„Students‘ language challenge”
Dzisiaj nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu dla klas 8 pt. „The most beautiful and and breath taking monuments in the world” . Zadanie polegało na zeskanowaniu kodu qr oraz odgadnięciu miejsca i kraju z jakiego pochodziły przedstawione na obrazkach budowle.
Zwycięskie miejsca zdobyli:
Aleksandra Czubanowska 8b
Marcelina Walewska 8b
Kacper Ciesielski 8c

alt

 

W ramach wyzwania pt. "Students' language challenge" z okazji Dnia Języków Obcych, uczniowie klasy innowacyjnej 4a nagrali film, w którym w różnych językach mówią "Kocham mój kraj" m.in. w języku hiszpańskim czy niemieckim. Czy uda wam się odgadnąć w jakim języku mówi uczeń który trzymał kartkę ze znakiem zapytania?

FILM NR1 -do pobrania

 

W ramach kolejnego wyzwania pt. "Students' language challenge" z okazji Dnia Języków Obcych, uczniowie klasy 7a przygotowali filmik pt. "I jak tu sie dogadać ...?". Uczniowie witają się w następujących językach: angielski: good morning, baskijski: egun on, bośniacki: dobro jutro, chorwacki: dobar dan, czeski: dobrý den, duński: god morgen, esperanto: bonan matenon, francuski: bonjour, hawajski: aloha, hiszpański: buenos días, holenderski: goedemorgen, indonezyjski: selamat pagi, japoński: konnichi wa, litewski: laba diena, niemiecki: guten Tag, portugalski: bom dia, rumuński: bună dimineața, wenecki: bongiorno, kaszubski: dobri dzéń, kataloński: bon dia, polski: dzień dobry.

FILM NR2 - do pobrania

 

Dzisiaj nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla klas 1-3 pt. „The flag of my favourite country” w ramach Dnia Języków Obcych. Zadaniem uczniów było przygotować flagę ulubionego kraju (technika dowolna) oraz napisać jedną ciekawostkę na jego temat. Konkurs cieszył się największym zainteresowaniem wśród uczniów, dlatego bardzo ciężko było wybrać wygranych z takich pięknych i pomysłowych prac!
FIRST PLACE GOES TO:
Nadia Winkel 1a
Zuzanna Lewandowska 2d
Lena Ratajczak 3b
Congratulations!

alt

 

Login Form