niedziela, października 24, 2021

NARODOWE CZYTANIE 2020

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą  "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.  W tym roku “Balladyna" Juliusza Słowackiego stała się lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania. Jest to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna iwywarła duży wpływ na muzykę, malarstwo czy rzeźbę. Uczniowie naszej szkoły chętnie włączyli się do akcji i w bibliotece oraz na zajęciach języka polskiego czytali tekst utworu z podziałem na role. Okazało się, że dzięki temu nie tylko wzbogacają swoją wiedzę, ale także świetnie się przy tym bawią. Wspólne czytanie książek wspomaga koncentracje, usprawnia zapamiętywanie a przede wszystkim jest szansą do zaangażowania się młodzieży w czytelnictwo!