czwartek, października 28, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

KOMUNIKAT BURMISTRZA ŚREMU - 19 marca

KOMUNIKAT BURMISTRZA ŚREMU
z dnia 19 marca 2020 r. godz. 13.30

Szanowni Państwo,

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Śremie przekazała w dniu 19.03.2020 r. następujące informacje:

- brak potwierdzonych przypadków zachorowania na koronawirusa w powiecie Śremskim

- 2 osoby przebywające w szpitalu w Poznaniu w tzw. izolacji, brak potwierdzenia zakażenia koronawirusem

- 36 osób objętych nadzorem epidemiologicznym (w tym 34 z terenu gminy Śrem)

- 11 osób objętych kwarantanną, (w tym 10 z terenu gminy Śrem )

Od piątku 20 marca do wtorku 31 marca 2020 r. zawieszam łącznie 29 kursów (dotyczy dni roboczych) Komunikacji Miejskiej. W soboty i niedziele będzie funkcjonowała wyłącznie linia nr 15. Pozostałe kursy w weekendy będą zawieszone.

Nie przebywajmy w dużych skupiskach. Straż miejska patroluje chodniki, ulice i place miejskie pod kątem przebywania na nich dzieci oraz większych skupisk ludzi. Strażnicy Miejscy reagują i informują o zasadach bezpieczeństwa. Strażnicy szczególnie zwracają uwagę mieszkańcom, aby nie przebywać na zewnątrz w grupach.

Od 19 marca 2020 r. wyłączam z użytkowania wszystkie gminne place zabaw, tereny przyszkolne, siłownie plenerowe, miasteczka rowerowe oraz pumptruck. Przypominam, że wg. badań na powierzchniach plastikowych, metalowych czy szklanych koronawirusy mogą przetrwać i mieć zdolność do zarażania nawet przez kilka dni.

Przypominam, że odbiór odpadów komunalnych odbywa się w trybie ciągłym. Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Mateuszewie dla klientów indywidualnych został czasowo wyłączony.

Tylko dzięki rygorystycznym działaniom możemy maksymalnie spowolnić rozprzestrzenianie się śmiercionośnego wirusa w Polsce i na świecie.

 

 

KOMUNIKAT BURMISTRZA ŚREMU
z dnia 17 marca 2020 r. godz. 13.00


Szanowni Państwo,
Za nami kolejny dzień zagrożenia epidemicznego. Dziękuje za mobilizację i ograniczanie przebywania poza domem w tym trudnym dla nas czasie.


Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Śremie przekazała w dniu 17. 03.2020 r. o godz. 9:15 następujące informacje:
brak potwierdzonych przypadków zachorowania na koronawirusa w powiecie Śremskim
1 osoba przebywająca w szpitalu w Poznaniu w tzw. izolacji, brak potwierdzenia zakażenia koronawirusem
24 osób objętych nadzorem epidemiologicznym (w tym 11 z terenu gminy Śrem)
12 osób objętych kwarantanną, (w tym 10 z terenu gminy Śrem )

Osoby starsze są szczególnie narażone, dlatego w sposób nadzwyczajny musimy chronić przez zarażeniem koronawirusem. Dlatego apeluję do seniorów o ograniczenie wyjść poza miejsce zamieszkania. Szczególnie zwracam uwagę i przestrzegam przez przebywaniem w miejscach potencjalnie niebezpiecznych, gdzie przebywają grupy ludzi np. supermarkety. Proszę, aby dzieci nie miały bliskich kontaktów z osobami starszymi.

W ostatnim czasie o 44% spadła liczba pasażerów Komunikacji Miejskiej w Śremie. Przewidujemy czasowe zawieszenie przejazdów na wybranych liniach autobusowych, gdzie liczba pasażerów będzie niska.

Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej inicjują i przeprowadzają rozmowy telefoniczne z osobami starszymi i samotnymi. Podczas rozmowy poznawane są problemy i przyjmowane jest zapotrzebowanie.

Sekretariaty szkół gminnych pełnią dyżury w godz. 7.00 do 15.00, gdzie istnieje możliwość przekazania dokumentów dotyczących przeprowadzanego naboru szkolnego.

Ponownie przypominam o odwołaniu przez rząd kwalifikacji wojskowej. Osoby które miały stawić się w dniach od 17 marca do 3 kwietnia – nie zgłaszajcie się !

Bardzo proszę o odpowiedzialne współdziałanie. Zostańmy w domach!

 

 

KOMUNIKAT BURMISTRZA ŚREMU
z dnia 16 marca 2020 r. godz. 13.30

Szanowni Państwo,

dziękuję za dostosowanie się do zaleceń i pozostanie w domach podczas minionego weekendu.

 

W powiecie śremskim - wg komunikatu z 9.45 - nie potwierdzono żadnych zachorowań na koronawirusa. 8 osób poddanych jest kwarantannie, 22 osoby są pod nadzorem epidemiologicznym

Wprowadziliśmy zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miejskiego w Śremie – w ratuszu i przy ul. Mickiewicza 10. Obsługa klientów odbywa się w godzinach 8.00-12.00 przy jednym stanowisku na parterze, nie ma możliwości wejścia do biur.

Proces rekrutacji do przedszkoli i szkół odbywa się bez zmian. Sekretariaty pracują w godz. 7.00 – 15.00. Przypominam, że istnieje możliwość przesłania podpisanych dokumentów do wybranej placówki przez e-puap lub pocztą.

Nauczyciele korzystają ze zdalnej możliwości nauki i przesyłają zadania dzieciom. Ministerstwo Edukacji Narodowej na swoich stronach publikuje materiały do nauki dla uczniów.

Z uwagi na gromadzenie się młodzieży szkolnej, zamykamy boiska sportowe: przyszkolne oraz orliki w Parku Powstańców Wlkp. i w Psarskim.

Rozważamy możliwość zawieszenia kursów autobusów komunikacji miejskiej na nieuczęszczanych liniach.

Przypominam osobom starszym, że mogą dzwonić do OPS, jeżeli mają problem z codziennymi zakupami (nr tel. 664 179 076). Ponadto na facebooku śremianie zgłaszają chęć pomocy seniorom w zrobieniu zakupów czy wyprowadzeniu psa. Zachęcam do rozpowszechnienia tej informacji wśród osób, które nie korzystają w portali społecznościowych.

Bardzo proszę o nieustanne stosowanie się do wszystkich wytycznych w tym trudnym i wyjątkowym czasie. Zostańmy w domach!

 

 

 

KOMUNIKAT BURMISTRZA ŚREMU
z dnia 13 marca 2020 r. godz. 13.30
Szanowni Państwo,

Informuję o sytuacji w gminie Śrem:

Apeluję, by dzieci w okresie odwołania lekcji spędzały czas w domu i nie spotykały się z kolegami. Odwołanie zajęć w placówkach opiekuńczo-edukacyjnych spowodowane jest właśnie po to, by unikać skupisk ludzi. Straż Miejska podczas patroli zwraca uwagę, by nie gromadzić się w grupach. Ponadto nauczyciele przesyłają lekcje i zadania elektronicznie, m.in. przez idziennik.

Terminy rekrutacji do szkół i przedszkoli pozostają bez zmian. Zgodnie z harmonogramem naboru do dnia 24 marca br. sekretariaty przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Śrem będą otwarte dla rodziców od 7:00 do 15:00.

 

Od dzisiaj zamknięty jest obiekt Śremskiego Sportu.

Ustanowiono specjalne poradnictwo psychologiczne dla osób poddanych kwarantannie pod nr tel. 535 778 434.

Osoby starsze wymagające pomocy w codziennych sprawach związanych mogą kontaktować się z OPS pod nr tel. 664 179 076.

Proszę o ograniczenie wizyt w instytucjach publicznych. Zachęcam do korzystania z e-administracji oraz kontaktu telefonicznego i mailowego.

Przypominam, że w przypadku podejrzenia zakażeniem koronawirusem należy zadzwonić do Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (Sanepidu) w Śremie pod nr tel. 502 483 830. Proszę nie kierować się do szpitala czy przychodni.

Informacje o bieżącej sytuacji będą publikowane na srem.pl.

Proszę o pozostanie w domach, jeżeli jest to możliwe.

Login Form