poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

KONKURS MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY

I miejsce
w Powiatowym Zespołowym Konkursie
Matematyczno-Przyrodniczy
Dnia 4 marca 2020 r. od godz. 8.20 do godz. 14.30 w  Zespole Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Śremie, odbył się finał Powiatowego Zespołowego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego dla uczniów szkół podstawowych powiatu śremskiego.
4 osobowa drużyna  naszej szkoły w składzie: Maksymilian Bartz kl.8c, Jakub Chuchracki kl.8a, Amelia Jankowiak kl.8b i Mikołaj Nowak kl.8c okazała się najlepszym zespołem powiatu śremskiego zajmując I miejsce na 12 drużyn z całego powiatu.
Merytorycznie konkurs obejmował wiedzę i umiejętności zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego z matematyki, chemii, geografii, fizyki oraz biologii w szkole podstawowej i gimnazjum poszerzone o zagadnienia mające na celu zastosowanie teorii w praktyce.
Uczniowie zmierzyli się z praktycznym zastosowaniem wiedzy: z matematyki – np. gry logiczne, z fizyki i chemii – doświadczenia i eksperymenty, z biologii – np. mikroskopowanie, z geografii  znajomość skał i czytanie mapy. Było to zastosowanie teorii w praktyce, a przy tym wiele zabawy połączonej z nauką. Jeszcze raz gratulujemy!

Login Form